Stresas ir nerimas sportinėje veikoje


Stresas ir nerimas sportinėje veikloje. Įvadas. Profesionalai apie stresa. Straipsnių analizė. Tyrimų tikslai. Pirmojo straipsnio tyrimo eiga. Psichologija - tai mokslas apimantis žmogaus elgesį ir mąstyseną. Nerimas – tai nesuvokiamo pavojaus nuojauta arba kitaip laukiamos gresmės rezultatas. Stresas – įtampos būsena veikiant tam tikriems faktoriams. Pirmojo straipsnio tyrimo. Tyrimieji buvo 228 atletų iš 15 skirtingų sporto šakų. Sportininkam buvo duodamos. Rezultatai ir diskusijos. Viskas buvo sumuojama tam tikru modeliu ir buvo gauti tokie rezultatai. Rezultatai šito testo. Treneris koncentruodamas atletą į varžybas visada sudaro nuoseklią treniruočiu programą. Antrojo straipsnio tyrimo eiga. Studentai buvo tyriami prieš varžybiniu laikotarpiu. Toliau klausimyne buvo klausta ar turėjote kokių traumų. Toliau studentams buvo duotos suvokimo ir reakcijos laiko patikrinimo užduotys. Nuo tyrimo pradžios iki streso sudarytos situacijos buvo pastebėta. Gauti atsakymai parodė, kad asmenys kurie yra patyre daugiau gyvenimo nuosmokių. Išvados. Nagrinėdami straipsnius padarėm išvada. Literatūra ir šaltiniai.


Įvadas 3 Profesionalai apie stresa 6 Straipsnių analizė 7 Tyrimų tikslai 8 Pirmojo straipsnio tyrimo eiga 9 Rezultatai ir diskusijos 11 Antrojo straipsnio tyrimo eiga 14 Rezultatai ir diskusijos 17 Išvados 19 Literatūra ir šaltiniai 20.

Psichologija - tai mokslas apimantis žmogaus elgesį ir mąstyseną. Sporto psichologija yra naujai susiformavusi psichologijos šaka. Šiuolaikinė sporto psichologija yra įvairialypė sritis, kurios tikslas yra padėti sportininkams kovoti su juos neraminančiomis problemomis, gerinti jų treniravimosi kokybę, konkrečioje sporto srityje.

Nerimas – tai nesuvokiamo pavojaus nuojauta arba kitaip laukiamos gresmės rezultatas, neaiškumo jausmas. ( Mokomoji medžiaga Doc. Š. Šniras ) Asmenybės nerimas – (nerimastingumas), tai polinkis reaguoti į kiekvieną savo sukurtą arba išgalvotą situaciją. Situacini nerimas – Tam tikru metu, kylantis dažniausiai ekstremaliose situacijose. Buvo atrasta, jog atletai, kurie buvo nerimąstingesni ir mažiau pasitikintys savimi neigiamiau vertino trenerio treniravimo būdą. Pavyzdžiui Stuart‘as ir Brown‘as (1981) priėjo prie tokios išvados, kad asmenys kurie daugiau nervinasi tarkim prieš varžybas negu tie kurie sugeba su savo nerimu susitvarkyti turi daugiau galimybių patirti traumas.

Santykis tarp trenerio elgesio ir jo įtaka atletų nerimui The relationship between Coaching behaviours and sport Anxiety in Athletes 2. Atletų traumos, socialiniai veiksniai ir esminiai skirtumai, jų suvokimas streso metu ir kaip stresas gali įtakoti traumų galimybę Athletic injury, psychosocial factors, perceptual changes during stress.

  • MS PowerPoint 1299 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (1155 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gediminas
  • Stresas ir nerimas sportinėje veikoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Stresas ir nerimas sportinėje veikoje . (2017 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/stresas-ir-nerimas-sportineje-veikoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 27 d. 19:48
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo