Stresas ir savireguliacija referatas


Stresas ir savireguliacija. Stresinės situacijos pastebėtos praktikos metu Kauno d „ Vyturėlis “ 5 Vaikų Tėvų stresinės situacijos. Mano stresinės situacijos.


Viena grupės mergaitė jau trečius metus kievieną rytą išeinant artimiesiems (tėvams, broliui, sesei) verkią ir nenori išleisti jų. Manau, kad tai vaikui sukelia stresą, nes adaptacinis laikotarpis jau turėjo senai praeiti. Galbūt mergaitė nesijaučia saugi darželio aplinkoje. Stebėjusi šią mergaitę pastebėjau, kad ji yra labai rami, ne per daug norinti bendrauti su vaikais ar daryti siūlomas veiklas. Mergaitė neatrodo nelaiminga, tačiau būna ypatingai džiūgi išvydusi savo sesę, brolį ar tėvus. Tad manau, kad mergaitė yra pernelyg prisiryšusi prie savo šeimos narių. Rodant daugiau mergaitei dėmesio, bandant ją užkalbinti ir nukreipti jos dėmėsi per praktikos metą jau buvo keletas rytų, kai mergaitė neverkdama įžengė į grupę pas vaikus.

Grupėje buvo du berniukai, kurie savo emocijas, pyktį ir buseną mėgsta užgniaužti savyje. Šie berniukai labai dažnai konfliktuoja su kitais grupės vaikais, kai bandai su jais kalbėti susigužia ir nekalba, būna labai pikti. Ne retai savo pykčio protrūkius išliedavo ant grupės draugų žaidimo metu, konfliktinėse situacijose, nepasiekdami savo tikslo, pralaimėją.

Pvz: grupė vaikų žaidė ant kilimo žaidimą, kurio metu reikia mesti kamuoliuką ir eiti ėjimus į priekį. Žaidimo metu du berniukai susipešė kuriam reikės pirmam mesti kamuoliųką. Pradžioje dar nesikišau į vaikų konfliktą norėdama pažiūrėti ar vaikai sugebės patys išspręsti konfliką, tačiau matydama situaciją ir girdėdama, kad abiejų berniukų balso tonai vis garsėja ir atsiranda netinkami žodžiai, nusprendžiau prieiti artyn. Vienas iš tų berniukų konfliktus visada pabaigia naudodamas jėgą, kol aš priėjau jis jau spėjo trenkti per veidą kitam vaikui. Pirmiausia pasikviečiau abu berniukus ir paprašiau papasakoti kas įvyko. Tada paprašiau abiejų atsisėsti nusiraminti ir apgalvoti kodėl taip įvyko. Tuo metu prie vieno iš berniukų priėjau pasikalbėti, kodėl jis muša savo draugą, bet jis kaip visada tik susigužė ir nenorėjo sakyti nei vieno žodžio.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1793 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ausra
  • Stresas ir savireguliacija referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Stresas ir savireguliacija referatas. (2017 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/stresas-ir-savireguliacija-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 09:12
×
144 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo