Stresas. Jo įveikimas.


Stresas ir jo iveikimas. Stresas referatas. Streso darbe iveikimas. Referatas apie stresas ir streso iveikimas. Referatas nemokamas stresas. Streso valdymas darbe ir jo įveika.. Stresas ir jo iveika. Stresas literatūra. Streso įveikimas.

Įvadas. Stresas. Stresoriai. Streso reakcijos. Streso įveikimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Stresas nepriklauso nuo metų laiko ar oro. Jis nesirenka ar mes jauni ar seni. Nuo jo kenčia visi. Kartais atrodo, kad streso sukelta įtampa mus gali visiškai palaužti. Jis ne tik gadina mums ir aplinkiniams nuotaiką, bet ir sukelia didelę grėsmę mūsų sveikatai. Pastebimai daugėja žmonių su pasireiškiančiais streso požymiais, daugėja nuo jo sukeltų ligų. Mūsų visuomenė vis dažniau jaučia nervinę įtampą, patiria stresą darbe, namuose, gatvėje ir t. T. Kiekvieną dieną žmogų veikia visa eilė stresorių: gyvenimo tempo greitėjimas, padidinti protiniai krūviai, aplinkos užterštumas, santykių ir savirealizacijos sunkumai. Daugelis patiria traumuojančius išgyvenimus dėl netekčių, prievartos, priklausomybių, nesėkmių veikloje ir asmeniniame gyvenime, materialinių problemų ar kitokių priežasčių. Dėl minėtų faktorių vis dažniau trūksta energijos, blogai jaučiamės, esame įsitempę ar net prarandame pusiausvyrą. Dauguma daktarų pasakytų, kad tai stresas. Literatūroje šiandien sunku rasti kitą žodį, taip dažnai vartojamą patiems įvairiausiems išgyvenimams ir psichiniam-emociniam bei fiziniam diskonfortui nustatyti, kaip stresas. Nors stresą išsamiai tyrinėja biologai, fiziologai, biochemikai, biofizikai, gydytojai, psichologai, sociologai ir netgi filosofai - ši problema toli gražu nėra nuodugniai ištirta ir juo labiau nėra išspręsta. Daugelio profesijos atstovų psichinės adaptacijos problemų taip pat yra neaiškios. Todėl suprantama kodėl psichinės sveikatos medikai negali pateikti konkrečių pasiūlymų, kaip išvengti didelio emocinio susijaudinimo ir streso padarinių. Tačiau bent dalies patiriamo streso galime pabandyti išvengti ir tuo padėti sau. Todėl vertėtų pasistengti ir taip „aplenkti“ sunkias su stresu susijusias komplikacijas. Šio darbo tikslas - išanalizuoti streso sąvoką, stresorius bei jų įveikimo būdus.

Stresas nepriklauso nuo metų laiko ar oro. Jis nesirenka ar mes jauni ar seni. Nuo jo kenčia visi. Mūsų visuomenė vis dažniau jaučia nervinę įtampą, patiria stresą darbe, namuose, gatvėje.

Kiekvieną dieną žmogų veikia visa eilė stresorių: gyvenimo tempo greitėjimas, padidinti protiniai krūviai, aplinkos užterštumas, santykių ir savirealizacijos sunkumai.

Literatūroje šiandien sunku rasti kitą žodį, taip dažnai vartojamą patiems įvairiausiems išgyvenimams ir psichiniam-emociniam bei fiziniam diskonfortui nustatyti, kaip stresas. Todėl vertėtų pasistengti ir taip aplenkti sunkias su stresu susijusias komstresas, jo įtaka sveikatai bei galimybės įveikti stresą dabartinėje psichologijoje yra bene viena iš dažniausiai tyrinėjamų, studijuojamų, eskaluojamų, temų. Tai, ką mes dabar vadiname stresu arba atsparumu stresui, anksčiau buvo apibrėžiama kaip frustracija ir frustracijos tolerancija. Be to, stresinė būsena buvo apibrėžiama kaip nerimas, universalus žmogiškas motyvas, verčiantis mus elgtis vienaip ar kitaip. Buvo kalbama apie somatinį (kvėpavimas širdies ritmas, kraujotaka) ir psichologinį (baimė, prislėgtumas, nuogąstavimai) nerimą. Dar buvo skiriamas signalinis, normalus ir patologinis nerimas. Pastebėję ir nagrinėję gana dažnas patologinio arba tiesiog nepagrįsto nerimo išraiškas šeštojo dešimtmečio psichologai savo laikotarpį netgi vadino nerimo amžiumi .

Dabar, atrodo, ir psichologai, ir kiti žmonės savo laikotarpį linkę vadinti streso amžiumi . stresas tapo bene vienu dažniausiai vartojamų žodžių kasdieninėje kalboje savo būsenai nusakyti: stresuoju , patiriu stresą , mane ištiko stresas , visos bėdos dėl streso . Tačiau, kaip ir sėkmė, laimė ar nelaimė, kiekvienam mūsų streso sąvoka turi skirtingą reikšmę.

Paprastai siejame su nemalonia, įtempta, nerimą keliančia būsena, vadinamuoju distresu. Tačiau vienas žymiausių streso tyrinėtojų hansas selye‘as teigia, kad stresas nėra šiaip sau nervinė įtampa neteisinga jį tapatinti su nerviniu persitempimu arba stipriu emociniu sujaudinimu. stresas – tai gyvenimo skonis ir kvapas , jis pridurdamas, kad visiškas streso nebuvimas lygus mirčiai.

Stresas reiškia tiesiog svarbią, ypatingą ar įtampą keliančią būseną. Beje, anglų kalboje stresui nusakyti naudojami du žodžiai stress (be įprastinės streso reikšmės, turinti ir reikšmes svarba , įtempimas ) arba distress (be įprastinės streso reikšmės, turinti ir reikšmes sielvartas , susikrimtimas , išsekimas ).

Psichologai r. Lazarusas ir s.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2010 m.
  • 11 puslapių (2312 žodžiai)
  • Kone
  • Stresas. Jo įveikimas.
    10 - 1 balsai (-ų)
Stresas. Jo įveikimas.. (2010 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/stresas-jo-iveikimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 12:37
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo