Stresas. Jo valdymo būdai


Streso valdymo būdai. Stresas referatas. Stresas ir jo valdymas. Stresas vaiko amziuje. Streso valdymas referatas. Stresas ir jo valdymo budai. Streso valdymo metodai. Stresas referatai. Streso savoka. Stresas paauglystėje.

Įvadas. Streso sąvoka. Sudegimas. Stresoriai. Streso požymiai. Streso reakcijos sistema. Streso poveikis sveikatai. Teigiamas stresas. Neigiamas stresas. Stresas vaiko amžiuje. Stresas paauglystėje. Stresas jaunystėje. Stresas jauno suaugusiojo amžiuje. Stresas vidutinio suaugusiojo amžiuje. Stresas pagyvenusio žmogaus amžiuje. Streso valdymas. Teigiami streso valdymo būdai. Žalingi streso veikimo būdai. Statistiniai kauno medicinos universiteto farmacijos fakulteto. Grupes studentų duomenys. Anketos aptarimas. Išvados.

Kiekvienas iš mūsų kasdien patiriame didesnį ar mažesnį stresą, kadangi visiškai jo išvengti yra neįmanoma. Neatsižvelgiant į tai, mūsų žinios apie stresą ir jo sukeltas pasėkmes sveikatai yra gana paviršutiniškos. Žodis stresas dažnai naudojamas sielvarto, nuovargio ar jausmų, kurių nesugebame įveikti, apibūdinimui.

Būtina pabrėžti, kad tam tikras stresas yra dalis normalaus gyvenimo ir netgi daugiau – yra būtinas. Net ir tokie džiaugsmingi įvykiai, kaip paaukštinimas tarnyboje ar naujas norimas darbas, taip pat sukelia stresą, kadangi koreguoja žmogaus asmeninį gyvenimą. Pernelyg didelis stresas veikia neigiamai, bet nežymus stresas netgi verčia žmogų tobulėti. Žmogui jaučiant stresą, organizmas gali reaguoti labai įvairiai.

Nors stresą išsamiai tyrinėja biologai, fiziologai, biochemikai, biofizikai, farmakologai, gydytojai,psichologai, sociologai ir netgi filosofai – ši problema toli gražu nėra nuodugniai ištirta ir juo labiau nėra išspręsta. Todėl suprantama, kodėl psichinės sveikatos medikai negali pateikti konkrečių pasiūlymų, kaip išvengti didelio emocinio susijaudinimo ir streso padarinių. Tačiau bent dalies patiriamo streso galime pabandyti išvengti ir tuo padėti sau.

Taigi, pirmiausia būtų tikslinga išsiaiskinti ir suprasti streso sąvoką, veiksnius, sukeliančius stresą, streso poveikį sveikatai, organizmo reakciją į stresą bei išskirti tinkamus streso valdymo būdus. Tik tuomet galėsime pasistengti aplenkti sunkias streso keliamas pasėkmes. Tam, kad visa tai būtų lengviau išsiaiškinti ir suprasti atlikome tyrimą – Kauno medicinos universiteto, farmacijos fakulteto pirmo kurso trečios grupės studentstresas yra daugiareikšmė sąvoka. Tarptautinių žodžių žodyne stresas apibūdinamas kaip įtampos būsena – visuma apsauginių fiziologinių reakcijų, atsirandančių žmogaus organizme kaip atsakas į nepalankių veiksnių (šalčio, traumų ir pan. ) poveikį. Tai vidinio spaudimo, įtampos būsena, kuri pasireiškia įvairiais emociniais, fiziologiniais, elgesio pokyčiais.

Anot i. Mills (1998), stresas yra tam tikras pusiausvyros tarp mūsų pačių ir situacijos, kuriame atsiduriame, sutrikimo pasireiškimas. Jis atsikleidžia per normalias organizmo funkcijas deformuojantį spaudimą, reikalvimu ir darbų gausą, psichinę įtampą, konfliktus, priklausomybes, nesugebėjimą valdyti savo jausmų bei aistrų. Kai esame pusiausvyroje su aplinka, jaučiamės esą patenkinti savimi ir kitais, pozityviai vertiname savo pasiekimus ir džiaugiamės gyvenimu. Kai tos pusiausvyros nejaučiame, atsiranda įtampos jausmas.

  • Microsoft Word 68 KB
  • 2010 m.
  • 23 puslapiai (5863 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovile
  • Stresas. Jo valdymo būdai
    9.6 - 5 balsai (-ų)
Stresas. Jo valdymo būdai. (2010 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/stresas-jo-valdymo-budai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 06:48
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo