Stresas kaip žalingas veiksnys referatas (2)


Stresas kaip žalingas veiksnys. Veiksniai sukeliantys stresą. Stresas darbo vietoje. Streso prevencija darbe. Streso valdymo metodikos. Literatūros sąrašas http Lt stresas sveikata. Lt gyvenu sveikai streso rusiu net kaip atpazinti priezastis ir kovoti. Lt stresas streso valdymas.


Temą „Stresas kaip žalingas veiksnys“ pasirinkau, nes šiuo metu yra labai opi problema niūdienos visuomonėje bei visame pasaulyje. Kiekvienas asmuo susiduria su stresu kasdieniniame gyvenime kaip ir aš pati. Į šį veiksnį yra gana gerai atsižvelgta, nes internete, žiniasklaidoje yra pateikta būdų kaip jį įveikti, išvengti, kur kreiptis, kas skatina spręsti šią problemą todėl, kad nesiimant veiksmų gali atsirasti gan rimtų žalingų veiksnių, kurie vėliau įtakoja žmogaus gyvenimą.

Referato tikslas – aprašyti ir nurodyti streso sukeliamus žalingus veiksnius, pateikti būdų kaip tai įveikti ir kodėl dauguma žmonių patiria stresą.

Stresą galima apibūdinti kaip apsauginę žmogaus organizmo būsena, kuris reaguoja į įvairius savo aplinkos veiksnius. Vis didėjant gyvenimo tempui, palaipsniui padaugėja konfliktinių situacijų ir psichoemocinė įtampa. Taigi, tai yra nuolatinė mūsų kasdieninio gyvenimo palydovė, kurią gali lemti įvairios priežastys, priklausamai nuo pačio individo, kokia jo reakcija į tam tikras situacijas.

Vieni iš pagrindinių veiksnių, kurie sukelia stresą yra kasdieniniame gyvenime gan dažnai pasireiškiantys dalykai kaip išgąstis, triukšmas, nuolatiniai vyraujantys konfliktai, nesutarimai darbo vietoje ar šeimoje, socialinės problemos, taip pat galima įvardinti kaip priežastis - nesaugumo pojūtis, nuolatinis skubėjimas, įtampa darbo vietoje, rūpesčiai ir išskiriame jautresnius žmonės todėl, kad jiems gali sukelti stresą gan neįprastas veiksnys – oro arba slėgio permainos.

Taip pat galiu paminėt, kad yra fiziniai veiksniai – įvairūs chemikalai, netinkamas maistas, infekciniai mikroorganizmai, tarša, vaistai, triukšmas, trauma, drėgnumas irgi sukelia žmonėms stresą, nes kyla iš mus supančios aplinkos. Beto socialiniai faktoriai turi didžiulę įtaką nerimui, pavyzdžiui, nenumatyti ar neplanuoti bei paprastai neišvengiami galimi traumuojantys įvykiai, kuriems iš anksto nėra nei vieno būdo tam pasiruošti, ir kurie atsiranda dėl tam tikrų žmogaus santykių su kitais žmonėmis bei aplinka. Pavyzdžiui, artimo žmogaus mirtis, skyrybos, darbo vietos netekimas, finansiniai sunkumai. Psichologiniai veiksniai kaip stiprios neigiamos emocijos, kurios turi labai didelį neigiamą poveikį - baimė, nerimas, jaudinimasis, nepasitenkinimas, panika ir priešiškumas. 

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 63 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1806 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Stresas kaip žalingas veiksnys referatas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Stresas kaip žalingas veiksnys referatas (2). (2017 m. Rugsėjo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/stresas-kaip-zalingas-veiksnys-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 17:49
×