Stresas kaip žalingas veiksnys


Įvadas. Stresas ir stresoriai. Reakcijos į stresą fiziologiniai ir psichologiniai aspektai. Stresas ir imuninė sistema. Stresas ir vėžys. Stresas ir virškinimo sutrikimai. Stresas ir miego sutrikimai. Keletas patarimų stresui įveikti. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temą “Stresas, kaip žalingas veiksnys “pasirinkau todėl, nes žmogus , nepriklausomai nuo jo amžiaus ar lyties su juo susiduria .Stresas- neatskiriama šiuolaikinio pasaulio dalis. Spartus gyvenimo tempas , įtampa darbe ,gausi informacija , aplinkių žmonių spaudimas , nesutarimai šeimoje , pastangos rasti savo vietą gyvenime – tai daugelio žmonių kasdienybė, kuri didina psichologinę ir emocinę įtampą .Manoma , kad kiekvienas didesnis susijaudinimas ar susinervinimas daro neigiamą įtaką žmogaus kūnui tiek fiziškai ,tiek psichiškai .Vis dėlto , mažas kiekis streso gali mus paveikti teigiamai. Juk nedidelė įtampa skatina veikti, tapti darbingesniais, judresniais, daugiau ir įtempčiau mąstyti, siekti tikslų ar tiesiog kūrybiškai tobulėti. Taip mano ir garsus JAV ekonomistas Toddas Buchholzas. Jis teigia, kad ”stresas yra reikalingas išgyvenimui- esant tokios būsenos mintys išlieka judrios, o tai verčia žmones savimi didžiuotis ir netgi prailgina jų gyvenimą.”[1] Tačiau, šį kartą, norėčiau aptarti aktualesnę temą šių dienų visuomenėje - kaip žmogų veikia per didelis kiekis streso bei kokią žalą jis daro mūsų kūnui.

Dėlto, šio referato tikslas – supažindinti skaitovą su streso sąvoka ir parodyti, kokį neigiamą poveikį, ligas jis sukelia organizmui ir kaip būtų galima jo išvengti .

  • Biologija Referatas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (2701 žodžiai)
  • Eglė
  • Stresas kaip žalingas veiksnys
    10 - 2 balsai (-ų)
Stresas kaip žalingas veiksnys. (2014 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/stresas-kaip-zalingas-veiksnys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 18:20
×