Stresas organizacijoje


Streso samprata. Eustresas vs distresas. Teigiamos streso pasekmės. Neigiamos streso pasekmės. Pagrindiniai streso požymiai yra šie. H. Selje 1936 m. aprašė įvairių stresorių sukeliamą sindromą „Bendrų adaptacinių sindromu“ (BAS). Galima paminėti 10 streso pasireiškimo formų. Stresą sukeliantys veiksniai. Darbe stresą dažniausiai sukelia šios universalios priežastys. Apibendrintai galima išskirti tokias streso darbe priežastis. Individualūs veiksniai. Stresų priežastys asmeniniame gyvenime. Stresų pasekmės. Yra išskirtos tokios vidutinės ir ilgalaikės, chroniškos žmogaus organizmo reakcijos į stresą. Siekiant mažinti streso įtaką darbuotojams galima taikyti įvairius metodus. Čia pateikiami keleto streso tyrinėtojų patarimai, kaip įveikti darbe kylantį stresą. Asmeninės streso šalinimo priemonės. Ko nereikia daryti patiriant stresą!


Šiandieniniame pasaulyje įvairūs psichiniai veiksniai, galintys sukelti stresą, įgyja vis didesnę reikšmę. Todėl jis yra vienas iš labiausiai nepageidaujamų reiškinių tiek gamybinėje, tiek ir bet kurioje kitoje veikloje. Stresas – įtampos būsena, t.y. visuma apsauginių fiziologinių reakcijų, kylančių žmogaus organizme kaip atsakas į nepalankių veiksnių (stresorių) poveikį. Stresorius – nepalankus veiksnys, sukeliantis žmogui įtampos būseną - stresą. Stresas medicininiu ir biologiniu požiūriu yra natūrali organizmo reakcija į bet kokio pobūdžio neigiamus išorinius veiksnius. Ši reakcija pasireiškia per kūną, išgyvenimus ir elgesį.

Įsimylėjimas ir santuoka (50%), susitaikymas po išsiskyrimo (45%), išėjimas į pensiją (45%), kūdikio turėjimas (39%), namo pirkimas (31%), paaukštinimas (29%), netikėta sėkmė (28%), mokslų baigimas (26%), atstovavimas (13%).

Sutuoktinio mirtis (100%), skyrybos (73%), rimta liga (53%), darbo praradimas (47%), profesijos pakeitimas (36%), ginčai su sutuoktiniu (35%).

Žmogus aktyvuojasi (susikaupia, įsitempia); tobulinami sugebėjimai ir įgūdžiai; padidėja motyvacija ir pasitenkinimas darbu.

Išgyvenama dėl per didelio darbo krūvio; sumažėja darbo kiekybiniai rezultatai; padaugėja klaidingų veiksmų ir reikia atlikti daugiau taisymų; atsiranda bendravimo problemos ir socialinė izoliacija; slopinami fiziniai ir kūrybiniai sugebėjimai; prarandama įsitempimo ir atsipalaidavimo kaitaliojimo galimybė (nebesugebama pailsėti); padidėja sergamumas ir išauga nelaimingų atsitikimų skaičius.

Darbuotojų perkrovimas; vaidmenų (rolių) konfliktas; neįdomus darbas; blogos fizinės darbo sąlygos; įgaliojimų ir atsakomybės proporcija; būtinumas apdoroti greičiau ar daugiau gaunamos; informacijos; ištarti ar parašyti žodžiai; bendravimo veiksniai; organizacijos struktūra ir mikroklimatas.

  • MS PowerPoint 1223 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (1037 žodžiai)
  • Kolegija
  • Modesta1996
  • Stresas organizacijoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Stresas organizacijoje. (2016 m. Spalio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/stresas-organizacijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 16 d. 09:47
×