Stresas pareigūnų darbe


Stresoriai socialiniame darbe. Pareiguno stresas darbe. Kylantis stresas vertimas. Stresas pareigunu darbe bakalaurinis. Organizaciniai stresoriai administracinė praktika. Streso kursiniai. Stresas kursinis darbas. Pareigunai stresas. Pareigunu streso valdymas. Pareigunu stresas.

Stresas pareigūnų darbe. Stresas. Streso samprata. Fiziologiniai pakitimai ir savijauta streso metu. Streso sukeliamos ligos. Stresorių poveikis organizmui. Streso įveikimas. Streso priežastys, stresoriai. Darbo stresoriai. Tarpgrupiniai stresoriai. Tiesioginis bendravimas. Šeima. Organizaciniai stresoriai. Administracinė praktika. Konfliktai. Palaikymo stoka. Pasmerktinas darbas. “Bausmė”. Komunikacija. Tarpasmeniniai stresoriai. Santykiai su vyresniaisiais. Santykiai su kolegomis. Individualus stresoriai. Pamaininis darbas. Nuobodulys. Savigarba. “Perdegimas”. Švietimas. Atsipalaidavimas.

Šią temą pasirinkau pats, nes jau prieš keletą metų pradėjau domėtis stresu ir jo įveikimo būdais. Pirmoji mano knyga apie stresą, kurią aš perskaičiau, buvo d. Karnegio kaip įveikti stresą ir pradėti gyventi . Prisimenu, kad tuo metu pats buvau patekęs į sunkią psichologinę krizę, ir visas pasaulis atrodė pilkas ir juodas . Draugė pasiūlė perskaityti šią knygą, ir. Miegoti nuėjau su šypsena. Tai mane ypač paskatino susidomėti stresu ir jo įveikimu.

Renkant literatūrą kursiniam darbui susidūriau su dideliais sunkumais. Visose bibliotekose, kuriose teko lankytis, apie pataisos darbų įstaigų darbe pasitaikantį stresą nėra ne tik Lietuvių kalba, bet ir kitomis užsienio kalbomis. Todėl daug kur teko remtis informacija iš knygų apie stresą apskritai, ir bandyti tai sugretinti su pataisos darbų įstaigų darbe galinčiomis pasitaikyti situacijomis.

Versdamas literatūrą iš užsienio kalbos, teko naudotis lta turimu kompiuterizuotu Lietuvių-anglų kalbos žodynu (led). Deja, daug kur susidūriau su pažodinio vertimo sunkumais, nes literatūroje buvo dažnos psichologinės sąvokos, kurias verčiant pažodžiui gaunasi nevisiškai suprantamas tekstas, todėl išvertęs tekstus parašydavau mano nuomone tinkamą vertimą, kuris kai kuriais atvejais gali nevisiškai atitikti originalo tikslumą.

Kiekvieną kursinio darbo dalį stengiausi pagrįsti stresas - tai žmogaus būsena, kylanti dėl įvairių ekstremalių poveikių, Stresorių. [1] streso sąvoka yra labai plati, o daugelis tyrinėtojų stresu laiko viską, kas vyksta su žmogumi, kai jis nemiega. Pirmasis streso termino sukūrėjas h. Selye įsitikinęs, kad netgi visiškai atsipalaidavęs žmogus patiria tam tikro laipsnio stresą. [3] o jeigu taip, tada galima tarti, jog streso nebuvimas reiškia mirtį. Mūsų nuomone, visa esmė glūdi žodžiuose tam tikro laipsnio . Aišku, kad teisus yra streso autorius h. Selye, rašydamas, jog sužeistas kautynėse kareivis ir juo besirūpinanti motina, arklių lenktynes stebintis lošėjas ir lenktynininkas, badą kenčiantis ir persivalgėlis, nuolatinės baimės apimtas krautuvininkas ir besistengiantis dar vieną milijoną gauti pirklys - visi jie patiria stresą . [5].

Pasak h. Selye, stresas yra nespecifinė organizmo reakcija į kiekvieną nepalankų išorinį ar vidinį poveikį - reikalavimą organizmui. Ši reakcija (stresas) nepriklauso nuo stresoriaus prigimties ir reiškiasi bendru adaptacijos sindromu - atsakomąja reakcija, kuri iš esmės yra visuma adaptacinių - apsauginių mechanizmų, padedančių išlaikyti organizmo gyvybingumą.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2010 m.
  • 30 puslapių (6052 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gerda
  • Stresas pareigūnų darbe
    10 - 1 balsai (-ų)
Stresas pareigūnų darbe. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/stresas-pareigunu-darbe-kursinis.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 09:57
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo