Stresas priežastys ir prevencija


Įvadas. Stresas ir jo priežastys. Streso sąvokos kilmė. Stresą sukeliančios priežastys arba stresoriai. Streso prevencijos būdai. Žalingi streso įveikimo būdai. Tinkami streso įveikimo būdai. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Taigi, šio darbo tikslas: išanalizuoti, kas yra stresas, jo priežastys bei jų prevenciją.

Darbo uždaviniai:

1.Apibūdinti streso sąvoką.

2.Išanalizuoti dažniausias stresą sukeliančias priežastis.

3.Pateikti būdus jam įveikti.

Darbo metodas: literatūros analizė.

Streso sąvoka, laikui bėgant, keitėsi – pasidarė kur kas platesnė nei buvo anksčiau. Pradžioje ji buvo taikoma tik fizinių simptomų išraiškai, vėliau – išreiškiant ne tik fizinį, bet ir psichologinį poveikį. Taigi „stresas“ buvo pradėtas suprasti ne tik kaip reakcija į organizmui fiziškai kenksmingus, bet ir bet kokius įvykius, sukeliančius neigiamas emocines reakcijas. Tyrinėtojų buvo įrodyta, kad streso reakcijų kompleksas gali išsivystyti ir tada, kai organizmui fiziškai kenksmingų veiksnių nėra. Įvykiai, sukeliantys stresą, gali neturėti tiesioginės grėsmės sveikatai, materialinei gerovei arba gyvybei, bet kenkti savigarbai, prestižui ir socialiniam statusui.

„Sudegimo“ tyrinėjimų pradininkas H. Freudenbergeris padarė išvadą, kad nuo sudegimo kenčia tie žmonės – čia kalbama būtent apie moteris – kurie įsipareigoja ir aukojasi kitiems, kol juos slegianti našta tampa nebepakeliama. Dauguma mokslininkų ir psichologų „sudegimo“ sindromą apibrėžia, kaip nesugebėjimą suderinti tai, ko tikėjomės, su tuo, ką turime.

„Sudegimo“ simptomai yra labai įvairūs, persipynę ir daugialypiai. Visaip spėliojama, kodėl žmonės pakliūva į „sudegimo“ situacijas. Viena aišku, kad į šį sindromą linkę žmonės taikstosi su tuo, ką galima būtų pakeisti, bet kamuojasi mėgindami paveikti tai, ko neįmanoma pakeisti (J. Pikūnas, A. Palujanskienė, 2005).

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (4476 žodžiai)
  • Kristinap
  • Stresas priežastys ir prevencija
    10 - 3 balsai (-ų)
Stresas priežastys ir prevencija. (2015 m. Vasario 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/stresas-priezastys-ir-prevencija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 04:39
×