Stresas referatas (2)


Įvadas. Pagrindinių sąvokų apibūdinimas. Streso samprata. Stresą sukeliantys veiksniai. Streso požymiai. Streso rūšys. Kaip įveikti Stresą? Apibendrinimas. Literatūra.

Streso sąvoka pakankamai populiari šiuolaikiniame moksle, gana dažnai žmonės ją vartoja ir kasdieniniame gyvenime. Tačiau kiekvienam stresas yra kažkas kita, kiekvienas patiria jį skirtingai, todėl stresą vertina subjektyviai.

Šio referato tikslas atsakyti į pagrindinius klausimus – kas sukelia stresą ir kokie yra streso įveikimo būdai? Referato uždaviniai:

supažindinti su stresą sukelenčiais veiksniais

Yra daug įvairių straipsnių apie stresą ir jo veiksnius. Šiame referate yra bandoma įrodyti, kad stresas yra natūralus gyvenimo reiškinys, nuo kurio neįmanoma pabėgti, jis yra aptariamas, pateikiama naudingos informacijos, kuria galima pasinaudoti gyvenime, norint sušvelninti streso padarinius.

Kai žmogus yra pusiausvyroje su aplinka, jaučiasi taikus su savimi ir su kitais, pozityvus savo pasiekimų prasme ir džiaugiasi gyvenimu. Kai tos pusiausvyros nejaučia, kyla įtampos jausmas. Žmogui darosi akivaizdu, jog veiklai reikia didesnių pastangų, o pasiekimai mažiau džiugina. Žmonės ima abejoti savimi, niekas nebedžiugina, per daug nugrimzta į save ir per mažai laiko skiria žmonėms ir patinkančiai veiklai. Gyvenimas tampa kova, nelieka žaismingumo ir polėkio.

Stresą sukeliantys aplinkos veiksniai vadinami stresoriais. Stresoriai gali būti:

Katastrofiški įveikiai, stichinės nelaimės (žemės drebėjimas, uraganas, potvynis);

Gyvenimo pokyčiai ir įtampos (skyrybos, nėštumas, artimujų žmonių mirtis);

Chroniški stresoriai (gyvenimas netoli oro uosto, greitkelio);

Kasdieninis įkyrumas (pavyzdžiui, reguliarus važiavimas vietove, kur yra didelis automobilių eismas).

jaučia progrą, kai patys galės griebtis ryžtingų priemonių;

suvokią situaciją kaip paskatą savo sugebėjimus.

Aptarus, stresas yra neišvengiamas dalykas, kurį kiekvienas žmogus patiria ir išgyvena, tačiau – skirtingai. Kad išvengtų nervinės įtampos, visi žmonės turi stengtis išlaikyti vidinę harmoniją, kasdien kuo nors džiaugtis, mankštintis, sveikai maitintis, mokėti atsipalaiduoti, pailsėti, visada pasitikėti savimi, stengtis į gyvenimą žiūrėti pesimistiškai.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (1793 žodžiai)
  • Evaluna
  • Stresas referatas (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Stresas referatas (2). (2015 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/stresas-referatas-2.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 16:07
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo