Stresas referatas


Psichologijos referatas. Stresas. Streso valdymo metodai. Streso sąvoka. Streso ciklas. Streso matavimas. Streso prevencija ir įveikimo strategijos. Literatūra.


Reakcijos į stresą, veikiant tam tikriems stresoriams, yra dvi: tai fiziologinė reakcija, kada didėja adrenalino kiekis kraujyje, aktyvuojama skydliaukės veikla, sumažėja organizmo imunitetas ir kt. Fiziologinis atsakas į stresą daugeliu atvejų yra lemtingas žmogaus sveikatai, nes ilgainiui išsenka žmogaus pasipriešinimo galimybės ir tada silpstant imuninėms reakcijoms, atsiranda prielaidos rimtiems negalavimams[2]. Psichologinė reakcija į stresą gali buti: a) informacinė - kyla dėl informacijos pertekliaus, b) emocinė - kyla, esant grėsmingai situacijai, c) psichosocialinė - sukelia kylę konfliktai, nesėkmės ir kt.

Streso ciklą galima skirstyti į keturias pakopas: neigiamos mintys, neigiamos emocijos, cheminiai pokyčiai ir fiziniai požymiai.Trumpai apžvelgsiu kiekvieną iš jų.

1 pakopa: neigiamos mintys. Šiai pakopai būdinga, kad ji prasideda, arba kitaip tariant, "įjungiamas streso mechanizmas" tada, kada neigiamai pradedame galvoti apie tai, kas neduoda ramybės. Jei mintis sukelia emocinį diskomfortą, o ypač jei ji išreiškia mūsų negalėjimą susidoroti su problema arba prarastą gebėjimą valdyti padėtį, streso ciklas neišvengiamas.

2 pakopa: neigiamos emocijos. Neigiamos mintys sukelia neigiamas emocijas. Minties turinys arba prigimtis nulemia tai, kokią emociją išgyvensime. Reaguodamas į stresą kurstančią mintį žmogus gali išgyventi daugybę įvairių emocijų, pvz.: baimę, pyktį, sielvartą, liūdesį ir kt. Visgi mokslininkai vis dar nesutaria, ar emocijos yra antroji, ar ketvirtoji streso ciklo pakopa.

3 pakopa: cheminiai pokyčiai. Šie pokyčiai vyksta nervų sistemoje ir endokrininėje, arba hormonalinėje, sistemoje. Tai labai pastovūs pokyčiai: kad ir kokią neigiamą emociją išgyventume, jie beveik visuomet būna tokie patys. Vos tik streso cheminės reakcijos išsiskiria, kūnas tampa budrus. Visi organai pasirengia darbuotis sparčiau.

  • Psichologija Referatai
  • 2013 m.
  • Viktorija
  • 5 puslapiai (1359 žodžiai)
  • Universitetas
  • Psichologijos referatai
  • Microsoft Word 12 KB
  • Stresas referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Stresas referatas. (2013 m. Gruodžio 15 d.). http://www.mokslobaze.lt/stresas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 00:09