Stresinės situacijos analizė referatas


Psichologijos referatas. Įvadas. Kas yra stresas? Stresoriai. Streso pasekmės. Streso valdymas. Stresinės situacijos analizė.


Pastaraisiais metais stresas tapo vienu iš neteisingai suprantamų ir ne vietoje vartojamų žodžių. Stresinės situacijos atsiranda tada, kai žmogui iškeliami per dideli reikalavimai asmuo nesugeba kontroliuoti. Jis yra nepajėgus savarankiškai sukurti jų įveikimo strategiją ir nustatyti darbų eilę (J. Pikūnas, A. Pajulanskiene). Stresas tai apsauginė psichologinė ir fiziologinė elgesio reakcija, kuri atsiranda kai žmogus pradeda jausti pusiausvyros ir hormonijos trūkumą.

Atlikdama šią analize, stengsiuosi tinkamai apibūdinti streso etapus, analizuojant konkrečią situaciją. Taip pat pateiksiu populiariausius ir labiausiai praktikuojamus streso valdymo būdus. Streso įveikimo būdas turi atitikti žmogaus mąstymą, gyvenimo būdą. Kiekvienas žmogus turi poreikį kontroliuoti įvykius. Kai prarandamas kontrolės jausmas, žmonės tampa bejėgiški, nelieka motyvacijos, jokios pastangos nepadeda pakeisti padeties. Kyla begalės neigiamų emocijų. Reikia mokėti kontroliuoti padėtį, o susidūrus su pralaimėjimų – jį priimti.

Darbo tikslas – mokėti pritaikyti teorinęs žinias apie streso ypatumus bei jo etapus analizuojant konkrečią stresinę situaciją. Numatyti galimus streso valdymo būdus.

Darbo uždaviniai:

Teorinis streso bei jo etapų apibūdinimas.

Išanalizuoti duotąją užduotį ir įvertinti, kaip praktiškai pasireikš stresas, kokie atsiskleis jo etapai.

Stresas (lot. Estrictia) – tai žmogaus psichinės ir fiziologinės įtampos būsena, kurią sukelia išoriniai ir vidiniai dirgikliai. Tai procesas kurio metu įvertiname aplinką ir reaguojame į tam tikrus grėsmę ar iššukius keliančius įvykius (David. G. Mayers). Stresas kyla ne tik dėl paties įvykio, tai labiau mūsų tam tikro įvykio vertinimas.

Stresas žmogui gali būti kiek žalingas, tiek naudingas. Dažniausiai naudingas – tai trumpai trunkantis stresas, kuris skatina kūribiškumą ir veiklumą. Žalingi – tai ilgai trunkantis, nekontroliuojamas stresas. Šio streso pasekmės gali smarkiai atsiliepti žmogaus sveikatai, išsekinti psichika ir imuninę sistemą.

Išoriniai stresoriai – neigiami fiziniai, socialiniai ar kiti aplinkos veiksniai. Išoriniai stresoriai turi įtakos žmogaus psichinei ir fizinei būklei.

Gerasis stresas (eustresas). Jis atsiranda per gerus ir reikšmingus gyvenimo įvykius, tokius kaip kūdikio gimimas, namo pirkimas, įsimylėjimas ir vedybos, susitaikymas.

 • Psichologija Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Gintvile
 • 11 puslapių (2001 žodis)
 • Kolegija
 • Psichologijos referatai
 • Microsoft Word 73 KB
 • Stresinės situacijos analizė referatas
  10 - 4 balsai (-ų)
Stresinės situacijos analizė referatas. (2015 m. Gruodžio 15 d.). http://www.mokslobaze.lt/stresines-situacijos-analize-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 00:25