Streso įtaka odai ir jos priedams


Įvadas. Kas yra steras? Streso sąvoka. Kaip ir kodėl atsiranda stresas? Streso simptomai. Stresogeniniai faktoriai. Streso valdymo būdai. Streso povikis žogaus sveikatai. Odos ir jos priedų funkcijos. Odos funkcija. Plaukų funkcija. Nagų funkcija. Riebalų ir prakaito liaukų funkcijos. Streso poveikis odai ir jos priedams. Streso poveikis odai. Streso poveikis plaukams. Streso poveikis nagams. Rekomendacijos gražiai odai. Išvados. Literatūra.


Gyvename XXI amžiuje, kuriame nuolat atsiranda įvairiausių technologijų, vis daugiau įvairiausių veiklų ir užsiėmimų. Žmonės norėdami, kuo daugiau visko išbandyti, kuo daugiau išmokti, kuo daugiau užsidirbti, kuo daugiau nuveikti, stengiasi į savo dienotvarkes sutalpinti begales darbų ir papildomų veiklų. Pvz.: bandydami suderinti studijas su darbu, įgyvendinti visus užsibrėžtus tikslus, kuo geriau ir atsakingiau neišvengiamai patiria - stresą. Stresas, kaip žinoma nėra geras poveikis žmogaus organizmui, o taip pat labai atsiliepia ir žmogaus grožiui – odai ir jos priedams : plaukams, nagams bei riebalų ir prakaito liaukoms. Kadangi pati taip pat dažnai patiriu stresą, tai bus įdomu, informatyvu ir naudinga plačiau ir giliau išsiaiškinti, kaip stresas paveikia odą, plaukus, nagus bei riebalų ir prakaito liaukas. Taigi, kaip minėjau, šiame savo darbe noriu pristatyti, kaip stresas paveikia žmogaus organizmą ir patį didžiausią organą – odą bei jos priedus plaukus, nagus bei riebalų ir prakaito liaukas.

Darbo tikslas – išnagrinėti ir apibendrinti medžiagą apie streso poveikį žmogaus sveikatai, odai ir jos priedams.

Apibendrinant, galima sakyti, kad stresas tai – neigiama žmogaus organizmo būsena, kuri priklauso, tiek nuo psichologinės įtampos, tiek nuo fizinės įtampos, tiek nuo emocinės įtampos.

Atsiradus tam tikro pobūdžio stresui žmogaus organizmas patiriami tokius sutrikimus :

Tai faktoriai, kuriems nuolat veikiant žmogaus organizmą vienaip ar kitaip iššaukiamas stresas.

Infekcijos, užterštas oras ir įvairi spinduliuotė, temperatūros svyravimai, vibracijos, įskaitant garsines (ir girdimo diapazono, ir ne).

Kalbėjau apie tai kas yra stresas, kaip jis atsiranda, kokie būna simptomai patiriant stresą ir kas iššaukia stresą, tačiau yra ir būdų, ką reikėtų daryti, kad suvaldytume stresą ir pradėtume jaustis gerai. Taigi yra išskiriami šeši streso valdymo būdai :

Manau, kad numalšinti ir suvaldyti stresui yra dar daugybė įvairiausių būdų. Tačiau šie mano minėti būdai yra pakankamai paprasti ir prieinami tikrai kiekvienam. Tik žinoma norint, kad nors vienas iš šių būdų suveiktų, pirmiausia žmogui riekia nusiraminti ir teigiamai pažvelgti į situaciją. Asmeniškai, man geriausias būdas stresui, įtampai ir nerimui suvaldyti yra bendravimas su artimais žmonėmis. Tik viską išsikalbėjus ir išklausius artimo žmogaus nuomonę apie esamą situaciją galiu nusiraminti, o tada žinoma galima pasitelkti ir humorą, kuris dar labiau numalšiną stresą, o galiausiai jį visai sunaikina.

Apibendrinant galima, teigti, kad stresas žmogaus sveikatai neduoda nieko gero, iššaukia įvairias ligas : tiek kvėpavimo takų sutrikimai, kraujotakos sutrikimai, virškinimo sistemos sutrikimai, lytinės sistemos sutrikimai, psichikos sutrikimai, miego sutrikai ir be abejo stresas pasižymi ir mūsų odoje, plaukuose ir naguose. O tai žinoma, atsiliepia ir mūsų grožiui. Tik trumpalaikis stresas gali būti naudingas, priversdamas žmogaus organizmą greitai reaguoti į situaciją.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2528 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rasita
  • Streso įtaka odai ir jos priedams
    10 - 1 balsai (-ų)
Streso įtaka odai ir jos priedams. (2017 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/streso-itaka-odai-ir-jos-priedams.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 25 d. 13:41
×