Streso įtaka saugiam darbui


Streso įtaka saugiam darbui. Įvadas. Darbo uždaviniai. Streso savoką. Streso sukelejai. Streso pasireiškimo formos. Streso pasireiškimo formos (. Stresas darbe. Potencialus stresoriai darbo vietoje. Darbuotoju elgsena streso atveju. Streso pasekmės darbuotoju sveikatai ir saugiam darbui. Streso prevencija. priemones prieš stresą įmonėse. Streso prevencija. patarimai darbuotojams. Išvados.  . Informacijos šaltiniai.

Apibrėžti streso sąvoką; Nustatyti pagrindinius faktorius sukeliančius stresą. Išanalizuoti streso reikšmę darbuotojų saugai ir sveikatai; Susipažinti su streso darbe prevencija.

Fizinius simptomus: Galvos skausmai, migrena; Prakaitavimo protrūkiai; Miego sutrikimai, nemiga; Virškinimo sutrikimai; Nuovargis, nuolatinis mieguistumas;.

Psichinius simptomus: Irzlumas; Išsiblaškymas; Koncentracijos sutrikimai; Nuotaikos svyravimai; Išsekimo jausmas; Agresijos, beprasmis įniršis;.

Socialiniai stresoriai Nepakankamas kolegų ir vadovo įvertinimas ir parama Konfliktai Konkurencija Izoliuotas darbas Naktinis darbas Diskriminavimas Baimė prarasti darbą Fizikiniai stresoriai Triukšmas Šaltis arba karštis Blogas apšvietimas.

Patiriamą stresą liudijantys elgsenos požymiai gali būti taip pat šie: irzlumas, nuolatinis užimtumas, savo sveikatos ignoravimas, nesugebėjimas pailsėti, nuolatinis rūkymas ir girtavimas, nuolatinės mintys apie darbą. Nepasitenkinimas darbu yra vienas paprasčiausių streso psichologinių simptomų. Taip pat streso sukelti elgsenos simptomai yra pasikeitęs produktyvumas, pravaikštos, darbuotojų kaita. Būtent šie 3 elgsenos veiksniai yra lemtingi darbuotojų veiklos rezultatyvumui, kas vėliau atsiliepia ir visai grupei ar organizacijai.

Mažinti darbo intensyvumą; suteikti pertraukėles poilsiui; pasirūpinti, kad pertraukėlės būtų daromos reguliariai; saugių darbo sąlygų sudarymas, pvz., priemonės triukšmo mažinimui; išplėsti veiksmų laisvę; teikti darbuotojams žinias apie jų darbo kokybę; pagerinti komunikacijas, kooperaciją bei informaciją; rūpintis mikroklimatu įmonėje.

Reikėtų apsvarstyti šias streso darbe priežastis: atmosfera (arba kultūra) Jūsų darbo vietoje ir požiūris į stresą; Jums keliami reikalavimai ir Jums gresiantys pavojai; kiek nuo Jūsų priklauso, kaip atlikti Jums pavestą darbą; kaip aiškiai suprantate Jums pavestą darbą; kokią paramą gaunate iš kolegų ir vadovų; ar esate tinkami apmokyti atlikti darbą.

  • MS PowerPoint 1521 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (865 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Streso įtaka saugiam darbui
    10 - 3 balsai (-ų)
Streso įtaka saugiam darbui. (2014 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/streso-itaka-saugiam-darbui.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 11:42
×