Streso įtaką studentams


Įvadas. Teorinė dalis. Streso samprata ir jo priežastys. Streso įveikimas. Streso pasireiškimo formo. Stresoriai. Polinkis stresams. Studentų patiriamo streso ypatumai. Streso priežastys. Studentų streso pasekmės. Empirinė dalis.


Tai kaip ištiktųjų stresas įtakoja mokymosi rezultatus ir kokybę isiaiškinsiu atlikus tyrimą.

Informacinį, kuris kyla dėl informacijos pertekliaus. Žmogus nesugeba susitvarkyti su užduotimi, priimti teisingų sprendimų reikiamu tempu ir esant didelei atsakomybei už sprendimo pasekmes.

Fiziologiniai (galvos skausmai, nuovargis, nemiga, ir kt.);

1.Orientuota į problemų sprendimą (akistata su reikalavimais; socialinės paramos siekimas; planingas problemos sprendimas).

2.Orientuota į emocijas (savikontrolė; distancijos laikymasis; teigiamas pervertinimas; atsakomybės prisiėmimas; vengimas, bėgimas).

Iš viso apklaustų 57, iš jų 14 vyrų, ir 38 moterys like 5 neatsakė šio klausimo.

Apklausėme skirtingų kursų studentus: 1 kurso – 29, 2 kurso – 21 ir 3 kurso – 7. Daugiausia respondentais buvo pirmakursiai.

Mus domino ir tai kiek studentai žino apie stresą, jo požymius ir pasekmes. Taigi išsiaiškinom jog 9 daug žino, 36 žino, 11 yra mažai apsiskaite ir 1 nežino.

Paklausus ar studentai patiria stresą 3 respondentų atsakė, kad jo nepatria tai sudaro 5,3%.Toks studentų atsakymas musų labai nenustebino, nes šiuo metu kai pasaulyje tokia padėtis, kai žmogų vargina įvairios problemos ir pan. nepatirti streso yra labai gerai, nes tai nesukelia nereikalingų problemų.

Patiriančių stresą yra žymiai daugiau, net 49,1% apklaustųjų tai yra 28 studentai. Tai tik pagrindžia teiginį, kad „Šiuos laikus galima pavadinti tikru streso aukso amžiumi. Kūnas, protas, širdis ir siela kiekvieną dieną patiria tam tikrą stresą“. Likę 26 studenti teigė jog stresa patiria tik kartais, tai parodo jog jie streso taipat neišvengia.

Mums taipat buvo įtomu sužinoti kiek studentu dirba besimokydami, iš mūsų apklausos paaiškėjo jog 68,4% - 39 is 57 studentu nedirba ir nepatiria papildomo streso. Like studentai dirba iš jų 8,8% dirba laisvu grafiku.

Paklausti kokie veiksniai labiausiai sukelia stresą studentai labai drasiai teigė jog didelis mokymosi krūvis ir poilsio trukumas jiems kelia daugiausiai streso tai sudare net 54,4%. Taipat nebijojo paminėti triukšmas ir įtempti santykiai tarp dėstytojais jiem taipat kelia stresą šie du dalykai sdarė net 30,2% nuomonių.

Šis paveikslas parodo, su kokia streso rūšim dažniausiai susiduria mūsų respondentai, didžioji dalis studentų susiduria su emociniu stresu tai sudaro 56,1% tačiau ir protinis stresas neatsilieka jis sudaro 24,6% visų respondentų.

Tyrimas parodė jog labiausiai studentus kamuoja stresas prieš egzaminus ir atsiskaitymus tai sudaro 66,7% nuomonių, bet kalbant prieš auditoriją studentai taipat gana stipriai stresuoja.

Paklausus respondentų apie tai, kokią įtaką stresas daro didžioji dalis net negalvodama atsakė jog stresas visur daro įtaka tai dar vienas ženklas jog stresas igytas studijų metu gali paveikti asmeninį gyvenimą, bendravimą, požiurį į tam tikras situacijas.

Paklausus, kokią įtaką stresas turi mokymosi pasiekimams, dauguma respondentų atsakė, kad tai turi neigiamą 40 iš 57 studentų, mažesnė dalis studentų teigė jot stresas turi mažą įtaka tai sudare 10 studentų.

Didžioji respondentų dalis teigia jog kilus stresui jį bando nuslepti ju buvo net 38,6%, iš visų apklaustų studentų 15 neneigė jogkilus stresui ima rūkyti. Mus dar nustebino tai jog nebuvo nei vieno žmogaus kuris išvis nepatiria streso.

Studentai bando susidoroti su stresu ne pačiais geriausiais budais rukymas su alkoholio vartojimu užima 2 ir 3 vietai tai sudaro 20 studentu iš 57. Geros žinios tos jog 18 ir 57 stresa malšina klausydami muzikos.

  • Microsoft Word 102 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (3942 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arv
  • Streso įtaką studentams
    10 - 4 balsai (-ų)
Streso įtaką studentams. (2016 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/streso-itaka-studentams.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 18 d. 16:49
×