Streso priežastys ir padariniai


Įvadas. Kas yra stresas? Gerasis ir blogasis stresas. Trys streso stadijos. Streso požymiai. Streso priežastys. Streso pasekmės. Kaip atsispirti stresui? Kaip įveikti stresą? Kodėl verta reguliuoti stresą? Išvados. Literatūros sąrašas.

Stresas(angl. stress- įtampa)- tai įtampos būsena arba visuma fiziologinių apsauginių reakcijų, atsirandančių žmogaus organizme kaip atsakas į nepalankių veiksnių, pvz.: šalčio, traumų ir kt., poveikį. Stresui atsiradus kyla specifinis aplinkos reikalavimas, sutrikdo žmogaus adaptaciją, sukelia grėsmę žmogaus vitališkumui. Streso metu įtemptos nervinės būklės pagalba organizmas atsako į labai stiprų fizinį ar emocinį poveikį. Lietuviškoje Medicinos enciklopedijoje emocijos apibūdinamos kaip psichokos procesai ir būsenos, kurios atspindi žmogaus išgyvenamą santykį su savimi ir aplinka. Jos yra glaudžiai susijusios su instinktais, poreikiais, motyvais. Paskutinėje (trečiojoje) Didžiojoje tarybinėje enciklopedijoje rašoma, jog emocijos yra žmogaus subjektyvios reakcijos į vidinių bei išorinių dirgiklių poveikį ir reiškiasi pasitenkinimu arba nepasitenkinimu, džiaugsmu, baime, liūdesiu ir pan. Tokioje būklėje kraujo spaudimas ir pulsas smarkiai pakyla. Padidėja cukraus ir hormonų kiekis kraujyje. Jeigu žmogus ilgą laiką būna tokioje būklėje, visi organai dirba ties riba, o tai savo ruožtu gali sukelti kritinius sveikatos sutrikimus.

Fiziniai iššūkiai - svorių kilnojimas ar įtempta teniso partija - leidžia pajusti stresinę kūno reakciją ir ją atpažinti. Dažnai streso situacijose, kai mintys būna nukreiptos į čia pat esančias problemas, galima nepastebėti organizmo reakcijų - didesnio kraujospūdžio, dažnesnio pulso ir raumenų įtempimo. Mankštinantis labiau įsijaučiama į savo kūną. Kartą pajutus, kaip jis reaguoja į stresą mankštinantis, bus lengviau atpažinti tą reakciją ir kasdienėse stresinėse situacijose. Tada galima pradėti visa tai reguliuoti ir ką nors padaryti. Atminkime, kad reakcija "bėk ar kovok" - tai kūno būdas mus apsaugoti. Nuo to, kaip susitvarkysime su šia reakcija, priklausys, ar ji bus naudinga, ar kenksminga.

Keliami per dideli reikalavimai, patiriamos netektys, kamuojantys įvykiai, skubėjimas ar skubinimas, nemalonūs netikėtumai, nuomonių skirtumai, sunkių situacijų laukimas.

Artimųjų mirtis, išsiskyrimas su partneriu, sunki chroniška paties ar artimųjų liga, slogi vienatvė, nedarbas ir pan.

Daugeliui žmonių kasdieną iškyla problemų ir darbe, ir namuose. Vieni tas problemas, jei tik įmanoma, linkę išspręsti greitai, kitiems nelengva susidoroti net ir su menkais sunkumais. Ir kartais žmonės yra linkę nerimauti dėl menkniekių, tarkime, dėl nereikšmingų savo ir kitų elgesio, aprangos detalių ir kt. Nereiktų sau leisti nerimauti dėl smulkmenų- gyvenimas per trumpas, kad skirtume joms tiek daug dėmesio. Manau mes per dažnai galvojame ar gyvendami esame laimingi ar ne.

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2039 žodžiai)
  • Nilana
  • Streso priežastys ir padariniai
    10 - 6 balsai (-ų)
Streso priežastys ir padariniai. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/streso-priezastys-ir-padariniai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:18
×