Streso valdymas darbe


Stresas darbe skaidres. Stresas ir jo valdymas darbe. Referatas apie streso valdyma darbe. Darbinio streso valdymas. Referatas stresas darbe ir jo valdymas. Stresas referatas. Streso valdymas darbe knygos. Darbinio streso pasekmes. Streso valdymo metodai darbe. Streso valdymo darbe testao.

Įvadas. Streso samprata. Streso požymiai. Su darbu susijusio streso priežastys. Streso pasekmės. Streso valdymas. Išvados. Naudota literatūra. Priedai.

Darbas yra viena iš penkių svarbiausių žmogaus gyvenimo sričių (kitos keturios sritys – tai šeima, sveikata, visuomeninis gyvenimas ir laisvalaikis), nulemiančių jo gyvenimo kokybę. Dažniausiai nurodomos su darbu susijusios sveikatos problemos yra nugaros ir raumenų skausmai, nuovargis ir stresas. Mokslininkai pastebėjo, kad apie 60-90 proc. dirbančiųjų į gydytojus kreipiasi dėl streso sukeltų sveikatos sutrikimų. Trys ketvirtadaliai dirbančiųjų tiki, kad stresą darbe šiandien patiria daug daugiau darbuotojų, negu prieš šimtmetį. Stresas darbe gali sukelti tokius sveikatos sutrikimus, kaip galvos skausmas, nemiga, koncentracijos stoka, sutrikdyti skrandžio ir imuninės sistemos funkcijas ir kt. Mokslinių tyrimų duomenimis, dėl streso gali padidėti rizika susirgti vėžiu, širdies ir kraujagyslių ligomis, atsirasti nugaros ir rankų kaulų bei raumenų sistemos, psichologinio pobūdžio sutrikimų, įvykti nelaimingi atsitikimai, savižudybės.

Žmogus per visą savo gyvenimą vidutiniškai 100 000 valandų (apie 60 proc. aktyvaus laiko) praleidžia darbe, todėl darbdaviams tenka didelė atsakomybė sukurti tokią darbinę aplinką, kuri nekeltų darbuotojams didelio streso. Tuo pačiu vadovai turėtų užtikrinti optimalų streso lygį, nes stresas sąlygoja mažesnį darbo efektyvumą. Norint didesnio darbo efektyvumo, jis gali būti pasiekia¬mas tik gerinant organizacijos personalo darbinio gyvenimo kokybę. Pastaraisiais dešimtmečiais pastebima vis didesnė nei¬giama streso įtaka darbinio gyvenimo ko¬kybei. Stresas darbe yra antroji po nugaros skausmų Europos Sąjungoje dažniausiai aptinkama (28 proc. darbuotojų) su darbu susijusi sveikatos problema. Tai reiškia, kad apie 41 milijonas ES darbuotojų kasmet kenčia nuo su darbu susijusio streso ir dėl to prarandama daug darbo dienų. Tai yra didžiausia susirūpinimo priežastis ne vien tik dėl poveikio darbuotojų sveikatai, bet ir dėl kaštų arba poveikio įmonėms ir socialinių kaštų Europos valstybėms. Užsienio šalyse pradėti skaičiuoti streso darbe kaštai pasirodė pernelyg dideli, kad būtų galima nekreipti į juos dėmesio. Be fizinio ir psichologinio poveikio darbuotojų sveikatai, stresas darbe sukelia didelius kaštus organizacijai – tai darbuotojų kaita ir pravaikštos, sumažėjęs darbo efektyvumas, padidėjusi nelaimingų atsitikimų tikimybė, inovacijų trūkumas. Kasmet JAV pramonė dėl pravaikštų netenka maždaug 550 milijonų darbo dienų, iš kurių 54 proc. vienaip ar kitaip yra susiję su stresu.

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2012 m.
  • 21 puslapis (5136 žodžiai)
  • Ruta
  • Streso valdymas darbe
    10 - 1 balsai (-ų)
Streso valdymas darbe. (2012 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/streso-valdymas-darbe.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 08:06
×