Strukturinė analizė


Duomenų struktūrinė analizė. Vilniaus degtine diagramos,tyrimai. Strukturines analizes savoka. Strukturines analizes pavyzdys. Struktūrinė analizė tai.

Turinys. Struktūrinės analizės dalys. Funkcinis modeliavimas. Įvadas. Duomenų srautų diagramos. Duomenų srautų diagramų sudarymo technika. Duomenų srautų diagramų elementai. Realaus laiko sistemų modeliavimas. Duomenų srautų diagramos sudarymo metodika. Valdymo srautų diagramos sudarymo metodika. Procesų specifikacija. Duomenų modeliavimas. Įvadas. Duomenų modelis. Duomenų objektai. Atributai. Ryšiai. Esybių ryšių diagrama. Esybių ryšių diagramų sudarymo principai. Išvados. Elgsenos modeliavimas. Būsenų perėjimo diagramos. Valdymo specifikacija. Duomenų žodynas.

Struktūrinė analizė yra pati seniausia ir ko gero plačiausiai išnagrinėta dalykinės srities analizės forma. Struktūrinės analizės būdu sukurtą dalykinės srities modelį sudaro šie elementai:

Duomenų terminų žodynas (Data Dictionary) . Tai yra visų programų sistemos sukuriamų ar naudojamų duomenų aprašymas, taip pat nurodoma, kokie procesai naudoja tokio tipo duomenis.

Duomenų srautų diagrama (Data Flow Diagram). Duomenų srautų diagrama vaizduoja kaip duomenys yra transformuojami sistemoje, taip pat parodo kokios funkcijos atlieka duomenų transformacijas. Detalus funkcijų (procesų ) aprašymas atliekamas procesų specifikacijoje (Process Specification). Šiam dalykinės srities aspektui struktūrinėje analizėje skiriamas didžiausias dėmesys.

Būsenos pokyčių diagrama (State Transition Diagram). Ši diagrama parodo kaip sistema reaguoja į išorinius įvykius. Diagramoje vaizduojamos sistemos būsenos (states), taip pat perėjimai tarp būsenų. Papildoma informacija apie būsenas yra aprašoma sistemos valdymo specifikacijoje (Control Specification).

Informacija kompiuterinėse sistemose yra apdorojama srautais. Sistema gali gauti informaciją iš daugelio šaltinių (techninės ar programinės įrangos, žmonių), taip pat sistema gali išvesto informaciją daugeliu formų. Norint atsisakyti priklausomybės nuo įvedimo/išvedimo pobūdžio kuriamas sistemos srautų modelis, kuris yra panašus bet kokiai sistemai, kad ir kokia ji būtų didelė ar sudėtinga. Iš pradžių visa sistema prilyginama vienam procesui kuris atlieka informacijos transformavimą, bei nurodomi informacijos įvedimo šaltiniai ir išvedimo kryptys. Vėliau šis modelis tikslinamas.

Duomenų srautų diagramos yra grafinė priemonė duomenų transformacijoms vaizduoti, kurios atliekamos duomenis judant sistemoje. Dar duomenų srautų diagramos vadinamos duomenų srautų grafais. Duomenų srautų diagramos gali vaizduoti ir pilno sistemos, ir jos dalies duomenų transformacijas. Todėl duomenų srautų diagramos gali būti suskaidytos į hierarchijos lygius pagal sistemos dalis ir detalizuojamos tik žemesniuose hierarchijos lygiuose. Šiuo būdu duomenų srautų diagramos gali būti taikomos ir sistemos funkcijos, ir duomenų srautams modeliuoti vienu metu.

Pačiame aukščiausiame duomenų srautų diagramos lygyje (dar vadinamu nuliniu lygiu arba fundamentaliuoju sistemos modeliu), visa sistema yra vaizduojama kaip vientisas elementas, su įeinančiais ir išeinančiais duomenų srautais. Sekančiame hierarchijos lygyje sistema yra skaidoma yra 5-6 posistemes, koreguojant duomenų srautų kryptis. Toliau procesas kartojamas.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (1931 žodžiai)
  • Gailius
  • Strukturinė analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Strukturinė analizė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/strukturine-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 19:38
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo