Strukturinė analizė.


Įvadas. Konceptualūs pagrindai. Struktūrinės sistemų analizės terminų santrauka. Veikla, įeinanti į struktūrinę sistemų analizę. Konteksto diagramos sudarymas. Dsd sudarymas. Duomenų žodyno sudarymas.

Čia mes apžvelgsime struktūrinę analizę (structured analysis), kuri dar vadinama procesine analize (process oriented analysis).

Struktūrinė analizė buvo pirmas gerai dokumentuotas ir gerai suprastas metodas, naudojamas aplikacijų problemų (application problems) aprašymui. Nors keičiantis mūsų supratimui ir aplikacijų tipams keičiasi ir technikos (techniques), metodai dar ilgai išliks naudingi.

Konceptualioje sudėtingų sistemų, tokių kaip informacinės sistemos, analizėje probelemos dalys yra analizuojamos atskirai. Mes galime žiūrėti į įvedimus, išvedimus ir procesus atskirai, o po to juos integruoti gaunant unifikuotą sistemą. Kai duomenų apdorojimas sistemoje pasidaro sudėtingesnis, mes procesų dalis atskirai, o po to jas integruojame. Pačios procesų dalys privalo būti savarankiškos (self-contained), mažos sistemos. Šios mažesnės sistemos sudaro sistemų hierarchiją. Jos sudaro tokią sistemos komponentų hierarchiją, kad kiekvieno lygio komponentas pats yra komponentų sistema. Kiekviena sistema, nepaisant jos lygio, turi savo įvedimus, procesus, išvedimus ir grįžtamąjį ryšį. Žemiausiame hierarchijos lygyje yra elementarūs komponentai, kurių jau nebeįmanoma toliau padalinti neprarandant jų sistemos charakteristikų.

Struktūrinė analizė pateikia heuristikas, nuorodas ir eilę diagramų informacinės sistemos dalijimui į loginių komponentų dalių hierarchiją.

Struktūrinė analizė prasideda nuo dviejų prielaidų. Pirmiausia, mes tariame, kad labaiausiai mus domina ką aplikacija turi daryti. Tai yra, kokios yra jos funkcijos ir procesai. Funkcija arba procesas yra kokia nors veikla (activity), kuri transformuoja įvedimo duomenų srautą į išvedimo duomenų srautą. Antra, mes tariame, kad žiūrėsime į problemą ‘iš viršaus žemyn’ (top-down) būdu. Tokioje analizėje mes pirmiausia analizuojame išorinius aplikacijos interfeisus, po to aukšto lygio funkcijas, ir galiausiai žemo lygio funkcijas.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • 5 puslapiai (1355 žodžiai)
  • Amanda
  • Strukturinė analizė.
    10 - 3 balsai (-ų)
Strukturinė analizė.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/strukturine-analize1.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 16 d. 11:46
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo