Struktūriniai ekonomikos pokyčiai ir prioritetinės ūkio vystimosi kryptys Lietuvoje


Ekonominiai pokyciai lietuvoje. Lietuvos ekonominės plėtros pokyčiai. Ūkio vystymosi kryptys. Referatas pokyciai lietuvoje istojus i es. 2004 lietuvai istojus i es vystymosi kryptys. Pokyčiai lietuvoje įstojus į es. Makroekonominiai pokyciai lietuvoje istojus i es. Strukturiniai ekonomikos pokyciai lietuvoje. Lietuvos ekonomika istojus i europos sajunga. Pokyciai lietuvoje po es.

Įvadas. Lietuvos ekonominė ir socialinė integracija į es. Lietuvos ekonomikos pokyčiai atsiradę dėl įstojimo į es. Įstojimo į es perspektyvos. Pagrindiniai ūkio sektoriai. Prioritetinės ūkio plėtros vystimosi kryptys lietuvoje. Prioritetinių ūkio vystimosi krypčių rezultatai. Išvados ir pasiūlymai. Naudotos literatūros sąrašas.

Lietuvos integracija į europos sąjungą šalies ekonomikai sukūrė spartesnės ūkio plėtros galimybes, tačiau taip pat buvo susijusi ir su tam tikromis rizikomis. Buvo nustatyta, kad didžiausios naudos iš lietuvos integracijos į es galima tikėtis iš bendrosios rinkos sukūrimo bei laisvo prekių judėjimo, o taip pat dėl es finansinės paramos. Didžiausia rizika patirti neigiamą integracijos poveikį buvo siejama su laisvu asmenų judėjimu.

Po faktinės visavertės lietuvos integracijos į es 2004 m. Jau praėjo beveik 8 metai ir 2004-2011m. Duomenys leidžia bent preliminariai įvertinti galimą integracijos faktinį poveikį. Šiuo metu daugiausia kalbama apie es finansines lėšas bei jų teikiamą naudą, tačiau tai yra tik vienas integracijos komponentų. Vertinant integraciją reikia atsižvelgti ir į kitus integracijos poveikio šaltinius.

Lietuvos žemės ūkio integraciją į europos sąjungą lydės esminiai struktūriniai pokyčiai, kurie įvyks visuose be išimties pirminės gamybos sektoriuose. Norint pasirengti dirbti konkurencijos sąlygomis išsiplėtusioje ekonominėje erdvėje, svarbu žinoti naujas ūkinės veiklos

Sąlygas bei įvertinti galimas pasekmes.

Šio darbo analizuojamasis objektas – struktūriniai ekonomikos pokyčiai ir prioritetinės ūkio vystimosi kryptys lietuvoje. Darbo tikslas – aptarti lietuvos ekonomikos struktūrinius pokyčius bei prioritetines ūkio vystymosi kryptis. Norint pasiekti tikslą, bus sprendžiami tokie uždaviniai. Aptarti ekonominės perspektyvos lietuvoje įstojus į europos sąjungą. Paminėti pagrindinius ūkio sektorius. Išanalizuoti prioritetines ūkio plėtros vystimosi kryptis lietuvoje. Pateikti prioritetinių ūkio vystymosi krypčių rezultatus.

Darbas buvo parengtas remiantis knygomis, tęstiniai leidiniais, laikraščiais ir žurnalais, daktaro disertacijos, magistro, bakalauro baigiamieji darbais bei elektroniniai dokumentais.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 83 KB
  • m.
  • 17 puslapių (3730 žodžiai)
  • Universitetas
  • V
  • Struktūriniai ekonomikos pokyčiai ir prioritetinės ūkio vystimosi kryptys Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Struktūriniai ekonomikos pokyčiai ir prioritetinės ūkio vystimosi kryptys Lietuvoje. (2012 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/strukturiniai-ekonomikos-pokyciai-ir-prioritetines-ukio-vystimosi-kryptys-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 04:34
×