Stuburiniai gyvūnai (7 klasė)


Stuburiniai gyvūnai. Lentelės piešinėliuose paryškinti kai kurie žuvų požymiai. Užrašykite šiuos požymius po piešinėliais ir apibūdinkite, kaip jie padeda žuvims išgyventi vandenyje. Antis gali skraidyti ir plaukioti. Kokie ypatumai jai padeda. Kodėl kai kurių paukščių, pavyzdžiui, anties, plunksnos vandenyje neįmirksta, o kitų, pavyzdžiui, vištos, plunksnos vandenyje įmirksta? Paveikslėliuose pavaizduotos dvi Lietuvoje gyvenančios gyvūnų rūšys Paprastoji medvarlė ir Vikrusis driežas. Remdamiesi įvairiais šaltiniais (enciklopedijomis, interneto paieškos sistemomis) raskite lotyniškus šių gyvūnų rūšių pavadinimus ir lentelėje juos užrašykite. Lotynų kalba yra negyvoji kalba, ja nekalba jokios pasaulio šalies gyventojai. Kam reikalingi lotyniški rūšių pavadinimai? Kuris iš šių gyvūnų įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą? Remdamiesi įvairiais šaltiniais (enciklopedijomis, interneto paieškos sistemomis) raskite informacijos apie vieną stuburinį gyvūną, įrašytą į Lietuvos raudonąją knygą, ir trumpai jį aprašykite atsakydami į šiuos klausimus kur gyvena, kuo minta, kodėl nyksta, kaip galima išsaugoti. Gyvūno aprašymą paruoškite ant atskiro lapo, įkelkite gyvūno nuotrauką ar piešinį ir pristatykite klasėje. Paprastoji medvarlė.

Nugaros pelekas laiko kūną vertikaliai; krūtinės ir pilvo pelekai išlaiko kūną horizontalioje padėtyje; uodegos pelekas vairuoja ir atstoja „variklį“; šalinamosios angos pelekas padeda žuvies kūnui tvirtai laikytis plaukiant pirmyn.

Žvynai padengti gleivėmis palengvina plaukimą, nepraleidžia mikrobų į žuvies kūną.

Žuvys neturi plaučių, jos kvėpuoja vandenyje ištirpusiu deguonimi. Ištirpęs deguonis patenka pro burną ir juda žiaunų link. Ten deguonis skverbiasi pro kraują ir išnešiojamas po visą organizmą. Iš kraujo anglies dioksidas patenka į vandenį ir pro žiaunas pašalinamas.

Vandens paukščių plunksnos suteptos pasturgalio liaukos riebalais, kurie nepraleidžia drėgmės, o kitų

Visi gyvūnai turi lotynišką pavadinimą, tai reikalinga tam, kad skirtingų tautų žmonės nesusimaišytų,

  • Microsoft Word 502 KB
  • 2016 m.
  • 3 puslapiai (391 žodžiai)
  • Dominykas
  • Stuburiniai gyvūnai (7 klasė)
    10 - 12 balsai (-ų)
Stuburiniai gyvūnai (7 klasė). (2015 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/stuburiniai-gyvunai-7-klase.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 01 d. 23:13
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo