Stuburiniai


Skirtumai kremzlines ir stuburine zuvis. Stuburiniai pauksciai.

Įvadas. Bendrai apie stuburinius. Antklasis Bežandžiai (Agnatha). Burys Nėgės (Petromyzoniformes). Antklasis Žuvys (Pisces). Klasė Kaulinės žuvys (Osteichthyes). Klasė Kremzlinės žuvys. (Chondrichthyes). Poklasis Mėsingapelekės žuvys. (Sarcopterygii). Būrys Riešapelekės žuvys (Crossopterygii). Antklasis Sausumos stuburiniai (Tetrapoda). Klasė Amfibijos, arba Varliagyviai (Anphibia). Klasė Ropliai (Reptilia). Klasė Paukščiai (Aves). Klasė. Žinduoliai (Mammalia). Pagal vystymasi žinduoliai dar skirstomi. Išvados. Literatūra.

Maždaug prieš 350 milijonų metų atsirado pirmieji varliagyviai, iš kurių išsivystė ropliai. Mezozojus (prieš 240-70 milijonų metų) buvo roplių era. Jie užėmė beveik visus biotopus (sausumą, vandenį, gerai skraidė). Maždaug prieš 200 milijonų metų atsirado pirmieji žinduoliai ir paukščiai, kurie dėl roplių gausumo dar negalėjo labai paplisti. Kainozojuje (prasidėjo prieš 70 milijonų metų) žinduoliai ėmė labiau plisti ir suklestėjo. Kvartere (prieš 3 milijomus metų ir iki šių dienų) žmogus išsivystė į pasaulyję viešpataujančią rūšį.

Stuburiniai skirstomi į kelias klases. Varliagyviai, ropliai, paukščiai ir žinduoliai jungiami į Tetrapoda grupę. Dar yra vandens stuburiniai, kurie turi žiaunas ir pelekus. Būtų suprantama, jei visi vandenyje gyvenantys stuburiniai būtų apibūdinami kaip „žuvys“, bet skirtumas tarp nėgės ir kaulinės žuvies yra ne mažesnis kaip tarp varlės ir driežo. Todėl vandens stuburiniai skirstomi į keturias klases: apskritažiomenių, miksininių, kremzlinių bei kaulinių žuvų. Pagal kitokią skirstymo sistemą stuburiniai skirstomi į anamnijus (žemesniuosius stuburinius, kurie kiaušinius išneršia į vandenį) ir amniotus (aukštesniuosius stuburinius; jų gemalas turi dangalus – amnioną ir alantojį, kurie jį gaubia ir saugo). Amniotų grupei priklauso ropliai, paukščiai ir žinduoliai.

  • Biologija Referatas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2013 m.
  • 19 puslapių (4535 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vilma
  • Stuburiniai
    10 - 3 balsai (-ų)
Stuburiniai. (2013 m. Spalio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/stuburiniai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 13:10
×