Stuburo juosmeninės dalies lūžiai


Medicinos skaidrės. Tikslai ir uždaviniai. Etiologija. Patogenezė. Stuburo lūžių klasifikacija. Simptomai. Klinikinis ištyrimas. Gydymas. Kineziterapija. Kineziterapijos programa. Straipsnis. 4 metų pratimų programa vaikams didina kaulų masę be didėjimo lūžių rizikai. Straipsnis. Krūtininės ir juosmeninės stuburo dalies lūžiai vaikams ir paaugliams. Straipsnis. Sprogstamieji stuburo krūtininės ir juosmeninės dalies lūžiai vaikams ir paaugliams. Literatūra.


Paaiškinti stuburo juosmeninės dalies lūžių etiologiją, patogenezę, klasifikaciją ir simptomus Supažindinti su stuburo lūžių klinikiniu ištyrimu Supažindinti su gydymu Kineziterapijos metodika Kineziterapijos programa.

Autoįvykiai. Nelaimingi atsitikimai mokykloje ir namuose (kritimai). Maudymasis, sportavimas. Smurtiniai sužalojimai.

Stuburo judesio segmento anatominės struktūros sužalojamos veikiant: a) kompresinėms, b) tempimo, c) rotacinėms jėgoms atskirai ar jų kombinacijai. Dažiausiai stuburas traumuojamas krentant iš aukščio, kai kompresinių jėgų veikiamas lūžta slankstelio kūnas. Stuburą lenkiant į priekį, priekinę koloną sužaloja kompresinės, o užpakalinę- tempimo jėgos. Taip atsitinka, kai pacientas autoįvykio metu, veikiamas didelės kinetinė energijos staiga susilenkia arba, kai stuburas yra sulenkiamas užkritus sunkiam svoriui.

Konservatyvus gydymas. Konservatyvaus gydymo etapai ir priemonės: Analgetikai (NVNU- nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo),trumpalaikis gulimas režimas (nuo 1 iki 2 sav.), gydomoji mankšta, laipsniškas ligonio aktyvinimas į vertikalią padėtį, imobilizacijos tipai priklausomai nuo lūžio lygio (Th8-L4 lygyje gipsiniu arba nuimamu kietu trijų atramos taškų krūtinėsjuosmens- kryžmens korsetu/ortezu, L5 slankstelio imobilizacija netaikoma).

Tikslas: stiprinti nugaros raumenis, sumažinti nugaros skausmą, didinti judrumą Uždaviniai: Didinti apatinės nugaros ir liemens raumenų ištvermę Stabilizuoti dubenį Gerinti kraujotaką.

„Žygiavimo“ pratimas. Gulint ant nugaros, rankos prie šonų, kojos sulenktos. Pakelti dešinę koją apie 6cm nuo kušetės, išlaikyti 5-7 sekundes ir grįžti į pradinę padėtį. Tą patį kartoti su kaire koja. Stiprinamas skersinis pilvo raumuo.

  • Medicina Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Justas
  • 24 puslapiai (1119 žodžių)
  • Medicinos skaidrės
  • MS PowerPoint 488 KB
  • Stuburo juosmeninės dalies lūžiai
    10 - 10 balsai (-ų)
Stuburo juosmeninės dalies lūžiai. (2015 m. Lapkričio 15 d.). http://www.mokslobaze.lt/stuburo-juosmenines-dalies-luziai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 06:07