Studento požiūris į Z kartą


Naujoji Z karta gali būti įvairiai vadinamaApibūdinant šią kartą tenka sutikti su A. Cross-Bystrom pastebėjimais, tyrimais, jie pateikia tokius pirmakursių studentų psichologinius ypatumus Esu gimusi "ant ribos", tarp Y ir Z kartai priskiriamų datų intervalo. Dauguma mano draugų ir artimųjų iš Y arba Z kartosano manymu, prarastajai X ir Y kartoms suprasti Z kartą gali ir nepasisekti, o ir nemanau, kad verta kankintis bandant tai padaryti. Išvada Literatūra.


Esu gimusi "ant ribos", tarp Y ir Z kartai priskiriamų datų intervalo. Dauguma mano draugų ir artimųjų iš Y arba Z kartos, Z karta man pažįstama ir artima. Z karta vengia bet kokio darbo ir nori gauti atlygį vien dėl to, kad egzistuoja. Mums sunku susikaupti, ramiai skaityti ilgą tekstą, dažnai aplanko beprasmybės jausmas ir tiesiog nematome poreikio atlikti vienokias, ar kitokias užduotis, jas dažniausiai priimame, kaip kančią ir vengiame. Vertybių pagrindą formuoti labai sunku, dėl autoriteto stygiaus, kadangi patys sau esame autoritetai, vertybės formuojasi tik per didelius sunkumus ar ribines situacijas. Mūsų karta gyvena pakankamai ramų politinį ir visuomeninį gyvenimą lyginant su Y ar X kartos atstovais, ribinių situacijų išgyvename vis mažiau, todėl savo laiką dažniausiai tiesiog švaistome, o vertybių praktiškai neturime. Esame stipriai priklausomi nuo vartotojiškumo, nematę bado ir nepritekliaus, nesuvokiame taupymo ir gamtos tausojimo prasmės. Esame įgudę manipuliatoriai ir mokame išsireikalauti tai ko norime iš Y arba X kartos atstovų, todėl kad gimėme technologijų pasaulyje ir naudoti manipuliacijas mus moko naujosios technologijos. Mums atrodo, kad mūsų niekada neištiks deficitas, nes viską ko reikia galima įsigyti net neiškėlus kojos iš namų arba tiesiog susikurti virtualioje erdvėje. Nepaisant visų išvardintų mūsų kartos minusų, mes turime ir daug pliusų. Mūsų karta yra daug platesnių pažiūrų, nes keliauja daugiausiai lyginant su kitomis kartomis ir patirties semiasi iš įvairiausių kultūrų. Tolerantiškesni vieni kitiems, vertina originalumą labiau už buvimą niekuo neišsiskiriančiu masės atstovu, kadangi priima kito išskirtinumą mažėja patyčių visuomenėje. Tikiuosi, kad mūsų karta pagaliau galutinai „palaidos“ smurto atvejus šeimoje, koncertuose ir kitose žmonių susibūrimo vietose, nes noras savo pranašumą rodyti per jėgą ir agresiją tapo nepopuliarus ir nepriimtinas. Didėja žmonių poreikis domėtis kultūra, menu, estetika ir sveika gyvensena. Šiomis dienomis daugiau jaunimo galima sutikti sporto klube nei bare, Z kartos atstovai labiau vertina linksmybes be svaigalų. Manau, kaip ir kiekviena karta turime daug pliusų ir minusų, svarbiausiai yra stengtis laikytis bendrųjų pasaulinių vertybių ir jas perduoti kitoms kartoms.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (2123 žodžiai)
  • Mokykla
  • Renata
  • Studento požiūris į Z kartą
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Studento požiūris į Z kartą. (2017 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/studento-poziuris-i-z-karta.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 18:00
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo