Studentų alkoholio vartojimo priklausomybė nuo įvairių nepriklausomų kintamųjų Tyrimo regresinė analizė


Ekonominis etapas. Statistinis etapas. Grafinė duomenų analizė. Regresijos matematinės lygties išraiška. Multikolinearumo tikrinimas. Įverčių vertinimas MKM metodu. Statistiškai reikšmingų veiksnių tikrinimas Forward/Backward/Stepwise būdu. Heteroskedastiškumo tikrinimas. Autokoreliacijos tikrinimas. Išvados. Priedai.


Tikslas. Šiuolaikinėje visuomenėje dažnai išgirstame, jog studentai dažnai dalyvauja vakarėliuose bei vartoja daug alkoholio. Būtent dėl to mūsų pasirinktas nagrinėjamas reiškinys – Vilniaus universiteto studentų alkoholio vartojimo kartais per savaitę priklausomybė nuo įvairių nepriklausomų kintamųjų. Šiuo darbu siekiame išsiaiškinti, ar alkoholio vartojimo dažnumas priklauso nuo to, kelintame kurse jie mokosi, kiek valandų per savaitę miega, kokios yra jų savaitinės pajamos, ar dirba, ar gyvena su tėvais, ar sportuoja, taip pat ar priklauso nuo lyties bei šeimyninės padėties.

Hipotezės. Jei iškeltą hipotezę atmetame, tai pasirinktas veiksnys daro įtaką studentų dažnesniam alkoholio vartojimui, jei neatmetame, tai įtakos nedaro. Išsikėlėme tokias hipotezes:

Duomenys. Ekonometriniam modeliui sudaryti atlikome Vilniaus universiteto bakalauro studijų studentų apklausą ir surinkome 54 stebėjimus.

Gauti skaičiai patenka į intervalą nuo -0,8 iki 0,8, vadinasi tarp veiksnių ryškios koreliacijos nėra. Jeigu koficientai nepatektų į šiuos rėžius, tai reikštų reikšmingą koreliaciją.

Tyrime buvo naudojami 8 veiksniai, tačiau tik 3 iš jų atspindi kiekybinius duomenis, likę 5 veiksniai – fiktyvūs. Todėl sudaryti 3 grafikai: alkoholio vartojimo priklausomybę nuo miego trukmės, studento kurso ir pajamų.

Pirmajame grafike matome, jog tarp alkoholio vartojimo kartais per savaitę bei pajamų per savaitę yra tiesiogiai proporcingas ryšys. Krypties koficientas 0,0108 parodo, jog didelės įtakos pajamos nedaro – pajamoms padidėjus 1 eur per savaitę, alkoholio vartojimas padidėtų maždaug 0,01 karto per savaitę.

Antrajame grafike matome, jog alkoholio vartojimas per savaitę yra atvirkščiai proporcingas miegui per savaitę. Krypties koeficientas -0,0379 mums parodo, jog priklausomybė tarp alkoholio vartojimo ir miego yra stipresnė negu alkoholio vartojimo ir pajamų. Miegui padidėjus 1 valanda, alkoholio vartojimas sumažėtų beveik 0,4 karto per savaitę.

Trečiajame grafike galime pastebėti, jog alkoholio vartojimo priklausomybė nuo studento kurso yra didžiausia, lyginant priklausomybę su pajamomis ir su miegu. Suvartojamas alkoholio kiekis per savaitę taip pat yra tiesiogiai proporcingas studento kursui, kaip ir pajamos. Tačiau studentui perėjus į aukštesnį kursą, alkoholio vartojimas per savaitę padidėja net 0,7 karto.

  • Microsoft Word 49 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2139 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Studentų alkoholio vartojimo priklausomybė nuo įvairių nepriklausomų kintamųjų Tyrimo regresinė analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Studentų alkoholio vartojimo priklausomybė nuo įvairių nepriklausomų kintamųjų Tyrimo regresinė analizė. (2017 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/studentu-alkoholio-vartojimo-priklausomybe-nuo-ivairiu-nepriklausomu-kintamuju-tyrimo-regresine-analize.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 26 d. 20:53
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema