Studentų ir absolventų karjeros planavimas


Įvadas. Karjeros planavimas. Vilniaus kolegijos veikla. Kiekybinė apklausos anketa. Pusiau struktūruotas interviu. Dokumentų analizė. Fokusuota diskusijų grupė. Išvados. Literatūra. Priedai.


Kiekvienam studentui aktualu žinoti, kokias ateities perspektyvas suteiks įgytas aukštojo mokslo diplomas, kaip sukauptas žinias ir praktinius įgūdžius įvertins būsimieji darbdaviai. Todėl labai svarbu iš anksto planuoti, kur stoti ir kokią specialybę pasirinkti, domėtis karjeros galimybėmis ir kokie gebėjimai ir profesijos bus vertinamos ateityje. Ši tema labai aktuali visiems esamiems studentams, norintiems gilinti savo įgūdžius ir žinias, tyrinėjant karjeros galimybes. Turint karjeros viziją, galima iškelti karjeros tikslus ir suplanuoti konkrečias užduotis šiems tikslams pasiekti.

Tyrimo problema – išsiaiškinti, ar Vilniaus kolegijos studentai planuoja savo ateities karjerą.

Tyrimo tikslas – ištirti Vilniaus kolegijos studentų karjeros planavimo naudą.

Ištirti, ar Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto studentai domisi karjeros galimybėmis.

Išspręsti, ar Vilniaus kolegijos studentai ir absolventai planuoja savo karjeros tikslus.

Darbo metodai: mokslinės teorinės literatūros, statistinių ir kitų informacijos šaltinių analizė, pusiau struktūruotas interviu, kiekybinė apklausos anketa, dokumentų analizė, fokusuota diskusijų grupė.

Karjeros planas žmogui, kuris rūpinasi savo asmenine karjera, reikalingas kaip strategija bet kuriai organizacijai. Neturint plano, negalima kryptingai kurti karjeros. Tuomet galima chaotiškai gaudyti karjeros galimybes ir bandyti susikurti „kokią nors" karjerą. Tačiau tokiu atveju galima patekti į nevaldomą situaciją.

Gali suteikti karjeros kryptį. Sėkminga karjera nepasiekiama per dieną, savaitę ar mėnesį. Tai reikalauja laiko (vien studijos užtrunka keletą metų), pastangų, finansinių investicijų. Karjeros planas leis kryptingai siekti užsibrėžtų tikslų, žingsnis po žingsnio artėti prie jų, nesiblaškant dėl smulkmenų ir nesikankinant nuolatinėse abejonėse. Turint planą, tikėtina, kad net ir lėtai judant galima daug greičiau pasiekti tikslą už tuos, kurie jokio plano neturi ir negali priartėti prie svajonių karjeros.

Padeda kryptingai mokytis. Žinodamas, ką nori pasiekti, galima kaupti karjerai reikalingas kompetencijas, mažiau dėmesio skirti antraeiliams dalykams.

Ruošiantis tyrimui buvo labai išsamiai susipažinta su karjeros galimybių ir jos planavimo klausimais. Karjeros galimybės tyrinėjimas padeda suvokti karjeros kryptis, darbus, būsimus darbdavius, darbo rinkai reikalingas kompetencijas. Karjeros galimybių tyrinėjimas reikalauja laiko, pastangų ir veiksmų planavimo.

Esamos situacijos apibrėžimas – šiame žingsnyje reikia apmąstyti, kokia yra dabartinė karjeros situacija, kiek studentas yra patenkintas ar nepatenkintas ja, kaip sekasi siekti karjeros tikslų.

Reikalingos informacijos nustatymas – reikia apibrėžti karjeros problemą, nuspręsti kokią informacija turi, o kokios nepakanka, pvz., reikia žinoti, kokius reikalavimus kelia darbdaviai, atrenkant specialistus.

Reikalingos informacijos surinkimas – reikia pasirinkti tinkamiausius informacijos šaltinius, pvz., darbo skelbimuose, iš patyrusių žmonių rekomendacijų.

Surinktos informacijos įvertinimas – prieš analizuojant informaciją, reikia įvertinti jos kokybę ir naudą, ir atrinkti tik patikimą ir aktualią.

Surinktos informacijos analizė – reikia išanalizuoti surinktą informaciją, ją apibendrinti ir palyginti privalumus ir trūkumus.

Tolesnių veiksmų planavimas – reikia apmąstyti surinktą informaciją ir žinias ir kaip jas pritaikyti tolimesniam karjeros planavimui.

Sukurti karjeros viziją. Tam, kad karjeros vizija būtų prasminga, svarbu, kad ji atitiktų interesus, vertybes, gyvenimo prioritetus. Priešingu atveju ji neskatins tobulėti ir judėti pasirinktu keliu. Aiški ir tikra vizija suteiks entuziazmo ir energijos veikti.

Apibendrinant galima teigti, kad karjeros planavimas tai labai svarbus klausimas, kurį reikia kruopščiai apgalvoti. Pradžiai reikia apibūdinti savo interesus, vertybes ir stipriąsias puses. Priimant karjeros sprendimus, reikia ištirti karjeros galimybes. Surinkus reikiamą informaciją apie darbo reikalavimus ir darbdavius, ją išanalizavus, galima planuoti tolimesnius veiksmus sėkmingai karjerai.

  • Vadyba Tyrimas
  • Microsoft Word 186 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (4416 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jonas
  • Studentų ir absolventų karjeros planavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Studentų ir absolventų karjeros planavimas. (2017 m. Kovo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/studentu-ir-absolventu-karjeros-planavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 08:54
×