Studentų rašto darbų kalbos ypatybės


Įvadas. Studijų darbų rašymo pagrindiniai aspektai. Pranešimo rašymo pagrindiniai aspektai. Išvados. Literatūra.

Temos aktualumas. Aktualumą sąlygoja tai, jog mokslinių rašto darbų yra daug ir įvairių: vadovėliai, referatai, kursiniai darbai, baigiamieji darbai, pranešimai, tezės, straipsniai, recenzijos, įvairios ataskaitos ir dienoraščiai, instrukcijos, esė ir kt. Visiems jiems būdinga tai, kad, remiantis konkrečios mokslo šakos sąvokomis, terminais ir metodais, aprašomas vienos ar kelių problemų tyrinėjimas ar pati problema.

Visi rašto darbai skiriasi apimtimi bei analizuojamos medžiagos kiekiu bei sudėtingumu ir turi bendrą bruožą – jiems keliami bendri turinio ir mokslinės kalbos reikalavimai.

Kursinis darbas – raštu išdėstytas ar viešai perskaitytas pranešimas, kuriame išdėstomas mokslinio darbo tyrinys. Sakiniai turi būti trumpi ir aiškūs, rašymo stilius lakoniškas. Reikia vengti buitinių, "žėrinčių" išsireiškimų, kategoriškų teiginių, kadangi visa lai nedera su rimtu moksliniu stiliumi.

Rašant kursinį darbą būtina laikytis tam tikrų raštvedybos reikalavimų. Darbas spausdinamas kompiuteriu, išskyrus suderintus su darbo vadovo atvejus. Tarpas tarp teksto eilučių turi būti 1,5 – 2 (line spacing – 1,5 lines – double) tam, kad darbo vadovas galėtų tekste įrašyti savo pastabas. Kiekvienas skyrius (įvadas, analitinė dalis, išvados, literatūros sąrašas) pradedamas rašyti naujame lape. Jei analitinė dalis išskaidyta į atskirus skyrius ar poskyrius, jie atitinkamai numeruojami. Įvadas, išvados, literatūros sąrašas nenumeruojami. Turinys nebūtinas, išskyrus atvejus, kai analitinė dalis suskaidyta į atskirus skyrius ar poskyrius. Rašant kursinį darbą pravartu įterpti reikiamą grafinę medžiagą, įvairių duomenų lenteles (nepamirštant nuorodų į jų šaltinius).

Darbo objektas – kursinio darbo ir pranešimo rašymo teoriniai ir praktiniai aspektai.

Darbo tikslas – įvertinti kursinio darbo ir pranešimo rašymo aspektus.

Darbo uždaviniai. Darbo tikslui pasiekti keliami šie uždaviniai:

1.rinkti, sisteminti, analizuoti temos mokslinę literatūrą nagrinėjamais klausimais;

2.įvertinti kursinio darbo rašymo aspektus.

3.išanalizuoti pranešimo rašymo aspektus.

  • Kalbos kultūra Referatas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (1845 žodžiai)
  • Jovita
  • Studentų rašto darbų kalbos ypatybės
    10 - 3 balsai (-ų)
Studentų rašto darbų kalbos ypatybės. (2014 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/studentu-rasto-darbu-kalbos-ypatybes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 20:04
×