Studijų darbų rašymo principai


Įvadas. Bendrieji studijų darbų tekstų reiklavimai. Studijų darbų struktūra. Studijų darbų įforminimo tvarka. Studijų darbų kalba. Lentelių rengimo tvarka. Paveikslų įforminimo tvarka. Literatūros šaltinių pateikimas tekste. Nuorodų žymėjimas tekste. Literatūros ir šaltinių bibliografiniai įrašai ir pateikimo tvarka. Literatūros sąrašo sudarymas. Išvados ir pasiūlymai. Informacijos šaltiniai.

Studijų darbai, kaip ir bet kokie kiti, rašomi tam tikra tvarka, kad darbas atrodytų tvarkingas ir gražus. Svarbiausia nereikia pamiršti, kad rašant darbą vartojama taisyklinga valstybinė kalba. Darbe negali būti gramatinių ar skyrybos klaidų, kitaip darbas praras savo vertę.

Norint puikiai parašyti darbą reikia žinoti svarbiausius dalykus, padėsiančius darbą paversti puikiu. Studijų darbe svarbi kiekviena darbo dalis: pradedant antraštiniu lapu ir baigiant literatūros ir šaltinių sąrašu. Svarbiausia žinoti, kad darbe negali būti jokių „Aš“. Tekste vartojamas mokslinis – dalykinis stilius.

Pavartojus tarptautinių žodžių, reikia prisegti dar vieną lapą su sąvokų paaiškinimu. Nemažiau svarbu įvardinti lenteles, diagramas ir paveikslėlius bei nepamiršti jų paaiškinti, kad skaitančiąjam nereikėtų sukti galvos ar ieškoti tekste, ką visi tie paveikslėliai reiškia.

Nepriekaištingai parašyti darbą užiima nemažai laiko, bet žinant visus studijų darbo principus, tai padaryti įmanoma gerai ir pakankamai greitai.

Darbo tikslas:

1.Išanalizuoti ir atskleisti studijų darbo rašymo principus.

Darbo uždaviniai:

1.Suteikti informaciją apie studijų darbų strūktūrą.

2.Apibūdinti studijų darbų įforminimo tvarką.

3.Nurodyti studijų darbų kalbą.

4.Nurodyti lentelių rengimo ir paveikslėlių įforminimo tvarką.

5.Apibūdinti literatūros šaltinių pateikimą tekste.

6.Nurodyti nuorodų žymėjimą tekste.

7.Apibūdinti literatūros šaltinių bibliografinius įrašus ir pateikimo tvarką.

8.Nurodyti literatūros sudarymo sąrašą.

  • Raštvedyba Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 48 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (2484 žodžiai)
  • Julija
  • Studijų darbų rašymo principai
    10 - 3 balsai (-ų)
Studijų darbų rašymo principai. (2013 m. Rugpjūčio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/studiju-darbu-rasymo-principai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 06:20
×