Studijų derinimas su darbu


Įvadas. Teorinė dalis. Praktinė dalis. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.

Šiuolaikinėje visuomenėje žmogus derina keletą darbų. Ne vien darbą derina, bet vis dažniau derina ir studijas su darbu. Vieniems studijas su darbu suderinti yra lengviau kitiems yra sunkiau. Mano manymu, kad moterims sunkiau yra suderinti darbą su studijomis. Nes moterims reikia atlikti ir namų ruošos darbus.

Viena iš pagrindinių studentų nubyrėjimo priežasčių yra studentų išvykimas dirbti į užsienį. Pajutę uždirbtų pinigų skonį, ne visi studentai grįžta mokytis. Dar viena iš priežasčių yra tai, kad dirbantys studentai ,nesugebėję suderinti darbo su studijomis, pasirenka darbą.

Dar kiti studentai neturi lėšų susimokėti už mokslus. Nors ir Kolegijoje teikiamos paskolos būtent studijoms, tačiau ne visi pasinaudoja šia galimybe.

I kurso pabaigoje įsidarbinau pagal specialybe, darbas ekspedicinis (būna, kad nebūnam visa savaite, t.y gyvenam viešbučiuose ir pan.), su dėstytojai labai geranoriški, susitariu,kad atsiskaitysiu anksčiau ar vėliau, darbdaviai taipogi geranoriški, taikosi prie mano grafiko, darbus stengiuos iš anksto kuo daugiau pasidirbt, būna ir tokiu darbu, pvz. pusę arba visą diena Vilniuje prie kokio objekto, tai ir lakstai tarp paskaitų, dėl pasakymu, kad darbas ir mokslai nesuderinami dalykai, yra labai abstraktus pasakymas, juk įvairiausių specialybių ir darbu yra, pamiršau paminėt, dieninis skyrius pas mane, toliau labai pravartu yra dirbt pagal specialybe: patirtis ir stažas, dėstytojai gernoriškiau leidžia tvarkytis atsiskaitymus. Svarbiausia turėti didelį norą, ir viską galima suderinti.

Visų apklaustų respondentų mėnesio pajamos daugiausia yra nuo 500 Lt iki 1000 Lt. Daugiau nei 500 Lt uždirba moterys – 11,53 (, vyrai – 3,85 (. Mažiau nei 1000 Lt uždirba 61,54 ( respondentų, iš jų moterys – 23,08 (, vyrai – 38,46 (. Daugiau nei 1000 Lt uždirba 19,23 ( respondentų. Iš jų moterys – 11,53 (, vyrai – 7,7 (. Vienas respondentas uždirba daugiau nei 2000 Lt.

  • Sociologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 102 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (1940 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristinap
  • Studijų derinimas su darbu
    10 - 4 balsai (-ų)
Studijų derinimas su darbu. (2015 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/studiju-derinimas-su-darbu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:43
×