Studijų draudimo paslaugos lyginamoji analizė


Draudimo palyginamoji analize. Lietuvos banko gyvybes draudimo bendroviu palyginamoji analize. Diplominis darbas studiju draudimas. Banko paslauga gyvybes draudimas skaidres. Studijų draudimo uab. Ergo draudimas 2010. Dviejų ne gyvybės draudimų palyginamoji analizė. Draudimo bendrovių lyginamoji analizė. Draudimo taisykliu paliginimas. Studiju draudimo lyginamoji analize.

Įvadas. Gyvybės draudimas. Gyvybės draudimo funkcijos. Gyvybės draudimo grupės. Gyvybės draudimo sutartis. Studijų draudimas. Uab dk „ergo lietuva gyvybės draudimas“ studijų draudimas. Uadb „bonum publicum“ studijų draudimas. Draudimo bendrovių palyginimas. Draudimo taisyklių palyginimas. Skaičiuoklių palyginimas. Išvados ir pasiūlymai. Literatūros sąrašas.

Uab dk ergo Lietuva gyvybės draudimas ir uadb bonum pukiekvieno žmogaus sveikata ir gyvybė yra didžiausios vertybės. Todėl jau nuo pat atsiradimo pradžios draudimo veikla rizikoms, susijusioms su asmens gyvybe, sveikata, skyrė didelį dėmesį. Buvo sukurta ir panaudota įvairių draudimo rūšių, kurios padarė žmonių gyvenimą saugesnį ir laimingesnį.

Priešingai ne gyvybės draudimui, gyvybės draudime į pirmąją vietą iškyla kapitalo kaupimo idėja. Draudėjas kaupia kapitalą kokio nors iš anksto numatyto ateities poreikio tenkinimui. Dažniausiai praktikoje sutinkamos kapitalo kaupimo priežastys yra esamo pragyvenimo lygio užtikrinimas išėjus į pensiją (pensijų draudimas) ar įvykus nelaimingam atsitikimui (nedarbingumo draudimas). (2; 278).

Pažangiose pasaulio šalyse asmens draudimui skiriamas dėmesys yra labai didelis. Beveik pusė visų draudimo įmokų yra skiriama įvairioms asmens draudimo rūšims. Mūsų šalyje asmens draudimo įmokos sudaro kur kas mažesnę dalį nuo visų draudimo įmokų. Tačiau augant draudimo reikšmės ir svarbos supratimui didėja ir asmens draudimo paslaugų poreikis. (1; 63).

Darbo tikslas – išanalizuoti studijų draudimo paslauneretai draudėjai suabėjoja gyvybės draudimo reikalingumu. Iš tikrųjų sukaupti kapitalą galima ir kitais būdais, tarkime, kas mėnesį įnešant lėšas į banke atidarytą taupomojo at terminuoto indėlio sąskaitą, investuojant į įvairių bendrovių akcijas ir vyriausybės vertybinius popierius. Kapitalo kaupimas, besiremiantis periodiškomis gyvybės draudimo įmokomis, yra pranašesnis kitų kapitalo kaupimo būdų atžvilgiu dėl keleto priežasčių.

Visų pirma tai dėl gyvybės draudimui taikomų mokesčių lengvatų. Daugelio šalių įstatymai, ne išimtis šiuo atveju ir Lietuvos respublikos draudimo įstatymas, numato, kad fizinių bei juridinių asmenų sumokėtos gyvybės draudimo įmokos atitinkamu dydžiu mažina apmokestinamąsias pajamas arba atitinkamai apmokestinamąjį pelną.

Už gyvybės draudimo metu sukauptą kapitalą draudėjams paprastai yra priskaičiuojamos kur kas didesnės palūkanos, negu už bankų sąskaitose laikomas pinigines lėšas. Be to, įstatymai neretai numato ir draudėjų teisę į tam tikrą, draudimo įmonės investicinės veiklos metu gauto pelno dalį.

Gyvybės draudimo veiklos metu sukauptas draudėjų kapitalas turi būti investuotas vadovaujantis rentabilumo, likvidumo bei saugumo principais. Saugaus bei patikimo nuosavo kapitalo bei techninių atidėjinių investavimo nuostatos yra smulkiai išdėstytos europos sąjungos išleistuose teisės aktuose.

  • Microsoft Word 49 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių (4562 žodžiai)
  • Kolegija
  • Egle
  • Studijų draudimo paslaugos lyginamoji analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Studijų draudimo paslaugos lyginamoji analizė. (2011 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/studiju-draudimo-paslaugos-lyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 05:50
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo