Studijų kontrolė


Kontroles procesas teoriniu poziuriu kursinis darbas. Studentų kontrolė.

Santrauka. Įvadas. Darbo objekto ir tyrimų metodikos apžvalga. Teorinė dalis. Studijų procesas. Studijų kontrolė. Studijų rezultatų vertinimas, egzamino tvarka. Studijų skatinimas ir nuobaudos. Kontrolė. Kontrolės lygiai. Kontrolės rūšys. Kontrolės objektai. Auditas. Analizė. Išvados. Terminų ir sąvokų žodynas. Literatūros sąrašas. Priedų sąrašas.

Darbe yra suformuluotos kontrolės studijų proceso metu tyrimo ir vertinimo problemos, numatytas darbo tikslas – ištirti studentų kontrolę teoriniu aspektu. Tikslui pasiekti išsikelti uždaviniai, kuriuos įgyvendinant bus išanalizuotas studijų procesas ir jo reikšmė studentui. Išsiaiškinta kas yra kontrolė, kokios jos funkcijos, etapai, ištirta kontrolės įtaka studijų proceso metu.

Teorinėje darbo dalyje, nagrinėjant kontrolę ir jos vykdymą studijų procese panaudota mokslinės literatūros analizė, loginis mąstymas. Tiriamojoje darbo dalyje, apklausiant studentus bus panaudotas klausimynas, duomenų analizė.

Teorinės medžiagos analizė parodė, kad kontrolė priklauso tiek nuo dėstytojų, tiek nuo studentų. Tiriamojoje dalyje nustatyta, kad dauguma studentų žino, kas yra kontrolė, ją vykdo, praleidžia nedaug paskaitų per mėnesį, dažniausia kontrolės forma- atsiskaitymai raštu, per kuriuos dauguma studentų yra naudoję paruoštukus. Tai parodo, kad kai kurių dėstytojų požiūris į studentų žinių įsisavinimą yra atmestinas. Taip pat daugumai studentų neteko perlaikyti neišlaikyto egzamino. Studentų mokymąsi labiausiai lemia jie patys, o mažiausiai jų mokymąsi įtakoja tėvai ir dėstytojai, nes studentai supranta, kad žinios ir įgūdžiai jiems bus reikalingi tolesniame jų gyvenime. Todėl galime teigti, kad jei nebūtų vykdoma studijų kontrolė, tuomet nebūtų įmanoma tinkamai paruošti gerų specialistų, kadangi mokymosi kontrolę lemia ne tik žmogaus noras išmokti, įgyti žinių, tačiau ir dėstytojai, intensyvus darbas bei tam tikrų taisyklių laikymasis. Tai parodė, kad kontrolė studijų proceso metu yra būtina.

Darbo pabaigoje suformuluota kontrolės reikšmė ir svarba studentui. Taip pat apibūdinta kontrolės svarba studijų proceso metu.

  • Microsoft Word 265 KB
  • 2013 m.
  • 19 puslapių (3173 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monce
  • Studijų kontrolė
    10 - 2 balsai (-ų)
Studijų kontrolė. (2013 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/studiju-kontrole.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 03:41
×