Studijų suderinamumo su darbu tyrimas Tyrimų metodologija


Studijų suderinamumo su darbu tyrimas. Įvadas. Tyrimo metodo pasirinkimo ypatumai. Kokybinio tyrimo pavyzdžiai. Kiekybinio tyrimo pavyzdžiai. Apklausos tyrimo metodas. Anketa. Anketų rūšys. Studentų gebėjimo studijas suderinti su darbu. Tyrimas. Apklaustųjų pasiskirstymas pagal kursą. Studentų pasiskirstymas pagal lytį. Kursas, kuriame būdami studentai įsidarbino atsižvelgiant pagal lytį. Dirbamų valandų kiekis per savaitę. Pajamų priklausomybė nuo išdirbtų valandų. Darbo tikslas pagal lyti. Pareigų ryšys su specialybe i-iii kurse. I-iii kurso studentų nuomonė apie darbo įtaka studijoms. Paskaitų praleidimas dėl darbo. Praleidžiamų paskaitų dėl darbo skaičius i-iii kurse. Dėstytojų reakcija į dirbančius studentus, atsižvelgiant į praleistų paskaitų skaičių. Valandos, skiriamos savarankiškam mokymuisi per savaitę priklausomai nuo lyties. Studentų prioritetai. Studentų pasiskirstymas pagal tai, ar jie iš kauno ar iš kito miesto. Dirbamų valandų kiekis priklausomai nuo gyvenamosios vietos. Išvados. Pasiūlymai.

Atlikus tyrimą pastebėjome, kad didžioji studentų dalis įsidarbina dar pirmame kurse. Tai nėra teisingas požiūris, nes tik įstojęs į aukštąją mokyklą jaunimas dar yra pripratęs prie mokyklos taisyklių, sunkiai įsivaizduoja, ką reiškia studijuoti. Apsikrauti papildomais darbais – stresas, kurį ne visi pirmaisiais studijų metais gali atlaikyti.

Siūloma dirbti tiek darbo valandų, kad nenukentėtų studento emocinė būklė, studentai nepervargtų. Kitaip tariant, prieš nusprendžiant kiek valandų dirbti, studentas pirma turi įvertinti asmenines galimybes.

Siūlome studentams ieškoti darbo pagal specialybę, kurią studentas studijuoja. Taip studentas geriau įsisavintų dėstomus dalykus, kadangi galėtų juos pritaikyti praktikoje. Jei to nepavyksta padaryti, ypač gera proga yra privalomoji praktika, jei jos metu studentas sugeba padaryti teigiamą įspūdį darbdaviui, kadangi tai gali padėti išlikti toje darbovietėje ir po praktikos.

Siūlome studentams susirasti darbo vietas, kur būtų sudaromos galimybės praleisti kuo mažiau paskaitų, t.y. darbas puse etato, darbas vakare. Arba darbo vietoje būtų sudaromos sąlygos sąvarankiškam mokymuisi.

  • Statistika Tyrimas
  • Microsoft Word 178 KB
  • 2013 m.
  • 25 puslapiai (2775 žodžiai)
  • Kolegija
  • Greta
  • Studijų suderinamumo su darbu tyrimas Tyrimų metodologija
    10 - 2 balsai (-ų)
Studijų suderinamumo su darbu tyrimas Tyrimų metodologija. (2013 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/studiju-suderinamumo-su-darbu-tyrimas-tyrimu-metodologija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 16:50
×