Stūmoklinių žiedų paskirtis, konstrukcija, parinkimas


Įvadas. Apie žiedus. Žiedų gerinimas. Žiedų forma. Žiedų konstrukcija. Žiedų ateitis. Naudota literatūra.


Šiame darbe aptarsiu stūmoklio sudedamąją dalį – žiedus, kurie privalo būti įstatyti jiems skirtoje cilindro vietoje, be jų variklio darbas būtų nenaudingas, taip ir iškyla problema, į ką atsižvelgti, kaip pagerinti, atnaujinti stūmoklio žiedus, kad pagerintume variklio naudingą darbą. Darbo tikslas yra aptarti žiedus : jų paskirtis, iš ko jie yra gaminami, kokių formų jie būna, kas daroma juos gerinant.

O pagal paskirtį žiedai būna kompresiniai ir tepaliniai. Tai teorija. Praktikoje kažkiek dujų vis dėlto patenka į karterį, o šiek tiek alyvos iš karterio judantis stūmoklis užgriebia, kelia aukštyn ir ji sudega degimo kameroje, didindama išmetamų dujų toksiškumą bei laipsniškai mažindama alyvos atsargą. Juo efektyviau dirba tepaliniai žiedai, nubraukdami ant cilindro sienelių esantį alyvos sluoksnelį, juo švaresnės dujos išmetamos į aplinką, juo ilgesni alyvos keitimo ir variklio aptarnavimo intervalai. Tačiau tepalinis žiedas neturi sausai nušluostyti cilindro sienučių - būtinas pakankamas alyvos sluoksnelis, užtikrinantis besitrinančių cilindro ir stūmoklio paviršių tepimą.

Oto variklių stūmokliai dažniausiai turi du kompresinius žiedus ir vieną tepalinį. Dyzelinio variklio stūmokliams reikia nuo dviejų iki keturių kompresinių ir vieno ar dviejų tepalinių žiedų. Dyzelinių variklių stūmokliuose dažnai vienas tepalinis žiedas dedamas ant kreipiamosios dalies žemiau piršto. Dvitakčiai varikliai turi tik du, tris kompresinius žiedus. Jiems tepaliniai žiedai nereikalingi.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (960 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gytis
  • Stūmoklinių žiedų paskirtis, konstrukcija, parinkimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Stūmoklinių žiedų paskirtis, konstrukcija, parinkimas. (2016 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/stumokliniu-ziedu-paskirtis-konstrukcija-parinkimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 06:09
×