Stygius ir alternatyvieji kaštai


Kodėl tiek daug poreikių nepatenkinami, nors prekių gamyba ir paslaugų tiekimas vis didėja. Viena iš priežasčių. Poreikiai – visa tai, ko reikia žmogui egziztuoti ar malonumui tenkinti. Mūsų poreikiai atrodo niekada nepasotinami, sąlygoja dvi priežastys. Pasaulinė problema, būdinga bet kuriai visuomenei, - yra išteklių stygius (ribotumas, retumas). Stygius – tai negalėjimas turėti visų pageidaujamų prekių ir paslaugų. Išteklių stygius ir asmenis, ir bendruomenę verčia rinktis. Žmonių rinktys, kurias prekes ar paslaugas pirkti, lemia, kaip bus panaudoti riboti ištekliai. Pagrindinė ekonomikos problema – rinkties būtinybė. Ekonomika. mokslas apie. Stygius verčia rinktis prekes ir paslaugas, stengiantis kuo geriau patenkinti savo norus. Alternatyva – tai būtinybė ar galimybė rinktis vieną iš kelių. Alternatyvieji kaštai – tai geriausios galimos rinkties, kurios atsisakome, vertė. Kaštai yra tai, ką prarandame, nusprendę ką nors daryti ar įsigyti. Nauda yra tai, ką laimime, nusprendę ką nors daryti ar įsigyti. Ribotos pajamos. verčia jus rinktis. Alternatyvieji kaštai – tai geriausia alternatyva, kurios teko atsisakyti, pasirinkus kitą prekę ar paslaugą. Alternatyvieji kaštai reiškia.


Kodėl tiek daug poreikių nepatenkinami, nors prekių gamyba ir paslaugų tiekimas vis didėja?

Viena iš priežasčių yra ta, jog mūsų norai – beribiai: jie visą laiką didėja ir keičiasi.

Poreikiai – visa tai, ko reikia žmogui egziztuoti ar malonumui tenkinti.

Mūsų poreikiai atrodo niekada nepasotinami, sąlygoja dvi priežastys: 1. visi norime patenkinti pagrindinius ( maisto, būsto, drabužių ) poreikius. 2. mes pasirengę dirbti daugiau, nei reikia minimaliems poreikiams patenkinti.

Pasaulinė problema, būdinga bet kuriai visuomenei, - yra išteklių stygius (ribotumas, retumas).

Išteklių stygius ir asmenis, ir bendruomenę verčia rinktis.

Žmonių rinktys, kurias prekes ar paslaugas pirkti, lemia, kaip bus panaudoti riboti ištekliai.

Pagrindinė ekonomikos problema – rinkties būtinybė, nes ištekliai ir laikas yra riboti, o poreikiai – beribiai.

  • MS PowerPoint 44 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (338 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gabija
  • Stygius ir alternatyvieji kaštai
    10 - 4 balsai (-ų)
Stygius ir alternatyvieji kaštai. (2019 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/stygius-ir-alternatyvieji-kastai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 15 d. 17:31
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo