Subjektyvumas ir jausminio pasaulio suvokimas impresionistinėje literatūroje


Mamates paveikslas. Satrijos ragana sename dvare mamatės paveikslas. Sename dvare aprasymas. Impresionizmas literaturoje. Suvokimo subjektyvumas. Sename dvare mamates paveikslas. Satrijos ragana mamates paveikslas. Mamatės paveikslas sename dvare. Mamates paveikslas satrijos ragana. Satrijos ragana sename dvare aprasymas.

Lietuvių analizė. Subjektyvumas ir jausminio pasaulio suvokimas impresionistinėje literatūroje. Xx amžiaus pradžioje susikūrė nauja literatūros ir meno kryptis- impresionizmas. Ši meno kryptis siekia atskleisti autoriaus subjektyvius akimirkos jausmus. Impresionistai išsiskiria tuo, kad jiems tampa svarbiau ne šalta rašymo technika, o dvasinė rašytojo patirtis ir kaip ją tinkamiau atskleisti.


Xx amžiaus pradžioje susikūrė nauja literatūros ir meno kryptis- impresionizmas.

Impresionizmo kūryniuose galima rasti pačių rašytojų autobiografinių detalių, taip tekstui suteikiant subjektyvumo jausmą. Šatrijos ragana apysakoje ,, sename dvare'' aprašant mamatės išvaizdą, naudoja būtent savo išvaizdos detales: juodi plaukai, tamsios akys, net ir mamatės vardas marija, kaip ir pačios autorės. Mamatė į šatrijos raganą panaši ne tik išvaizda, bet ir vidiniais jausmais, aukštais siekiais. Marija pečkauskaitė buvo iš kilmingos dvarininkų šeimos, jautė pašaukimą mokyti kaimo žmones, padėti jiems spresti sveikatos problemas ir ginčus, skleidė Lietuviškumo idėjas, šie dalykai randami ir apysakoje ,,sename dvare‘‘. Impresionizmo literatūroje galime rasti ne tik vidinius veikėjų išgyvenimus, bet ir kai kuriuos rašytojų autobiografinius bruožus.

Jausmai impresionizme užima pagrindinę vietą kūrynyje. Igno šeiniaus apsakyme ,,kuprelis‘‘ svarbiausias jausmas yra olesio ( jis - pagrindinis veikėjas) meilė. Ši meilė nebuvo laiminga, todėl kupreliui sukelia skaudžius prisiminimus. Kūrinio veikėją palaiko mintimis, kad būdamas vienišas jis gali visą dėmesį sutelkti į malūno priežiūrą ir jame dirbti. Dėl meilės nesėkmių olesis ne vienu atveju kaltino aplinką, atskleisdamas susipažinimo, įsimylėjimo, kančios ir nusivylimo sukeliamus jausmus.

Gamta ir žmogus yra susieti glaudžiais ryšiais, joje jis gali rasti džiaugsmą, nusiraminimą. Pačiomis sunkiausiomis savo gyvenimo akimirkomis igno šeiniaus kuprelis traukėsi į gamtą.

  • Lietuvių kalba Analizės
  • 2011 m.
  • Viktorija
  • 2 puslapiai (547 žodžiai)
  • Lietuvių analizės
  • Microsoft Word 10 KB
  • Subjektyvumas ir jausminio pasaulio suvokimas impresionistinėje literatūroje
    8 - 1 balsai (-ų)
Subjektyvumas ir jausminio pasaulio suvokimas impresionistinėje literatūroje. (2011 m. Liepos 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/subjektyvumas-ir-jausminio-pasaulio-suvokimas-impresionistineje-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 13:56