Subkultūros


Marozu ideologija ir laisvalaikis. Marozu idealogija ir laisvalaikis.

Subkultūros. Emo. Skinhedai. Įvaizdis. Marozai. Ideologija. Laisvalaikis ir socialinis gyvenimas. Rastafari. Rastamanai. Dar šis tas įdomaus apie rastamanus.

Emo - tai žodžio “emotional” trumpinys. Išvertus iš anglų kalbos reiškia emocionalus. Emo subkultūrai priklauso jautrūs, dažnai nedrąsūs ir emocionalūs žmonės, linkę savo problemas ir skausmą iškęsti patys be kitų pagalbos. Dažnai patiria pašaipas iš visuomenės narių dėl jų išvaizdos. Emo subkultūros nemėgsta radikalieji skinheadai.

Žargonas „Marozas“ yra kilęs dar sovietinėje Lietuvoje iš rusų kalbos žodžio „moroz“. Sugriuvus sovietų sąjungai atsirado puiki terpė plisti marozams, o tiksliau - banditams. Prasidėjo šešėliniai verslai, reketas, machinacijos, sukčiavimai, prekyba narkotikais. Lengvais pinigais ir nusikalstamu pasauliu susidomėjo be išsilavinimo esantys arba tėvų neprižiūrimi jaunuoliai. Deja, tik vienetai „prasimušė“ ir susikūrė finansiškai stabilų gyvenimą. Daugumos pradedančiųjų gangsterių likimas baigdavosi kiemo lygmenyje arba teistumu už smulkias vagystes. Lietuvoje didžiausia marozų populiacija yra Kaune ir Panevėžyje.

Pagrindiniai marozo tikslai – tapti gerbiamu gangsteriu, susikrauti turtus „sukant varkes“, rengtis orginaliais treningais ir vairuoti prabangų automobilį. Savųjų rate marozai pagarbą išsikovoja žemindami kitus. Santykių aiškinimasis dažniausiai būna pagrįstas jėga.

Marozai dažniausiai niekur nedirba, nesimoko ir neturi rimtų užsiėmimų, todėl turi daug laisvo laiko, kurį reikia „prastumti“. Išlindę į lauka su kitais marozais, gliaudo sėmkas, rūko, geria alų, apšneka žmones. Buriavimosi vietos įvairios, priklausomai nuo metų laiko. Šiltuoju laikotarpiu populiarūs: Miesto suoliukai Parkai, paupiai Prekybos centrų stovėjimo aikštelės Daugiabučių namų kiemai, krepšinio aikštelės, darželių pavėsinės.

  • MS PowerPoint 1048 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (656 žodžiai)
  • Marijus
  • Subkultūros
    10 - 2 balsai (-ų)
Subkultūros. (2013 m. Spalio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/subkulturos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 21:13
×