Sudėtinės ir struktūrinės užklausos


Iliustracijų sąrašas. Sudėtinių užklausų teorinis aprašymas. Struktūrinės užklausų teorinis aprašymas. Sudėtinių ir Struktūrinės užklausų naudojimas vienoje užklausoje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Temos aktualumas: Rašydami užklausas dažnai susiduriame su problema, kai norime gauti rezultatą atitinkančia tam tikrą sąlyga, bet sąlygos būna tarp lentelių arba kartais sąlygų būna daugiau negu viena. Naudodami sudėtines arba Struktūrinės užklausas galime ta problemą išspręsti.

Darbo tikslas: Pristatyti sudėtinės ir „Struktūrinės“ užklausas. Supažindinti su sintakse, paaiškinti kaip galima naudoti šias užklausas kartu ir atskirai. Pateikti pavyzdžių.

Šiame pavyzdyje užklausa gražins stulpelių pavadinimus iš eilučių T1 ir T2 su tam tikra sąlygą.

Struktūrinėms užklausoms nėra bendros sintaksės tačiau jas galima apibūdinti kaip užklausas kurios yra įdėtos į skliaustus. Struktūrinės užklausos galima naudoti skirtingais būdais ir skirtingose vietose užklausoje. Keletas būdų kaip naudojamos Struktūrinės užklausos:

Naudodami sudėtinęs ir Struktūrinės užklausas kartu galime sukurti viena sudėtinga tačiau keletą veiksmu sujungiančia užklausą.

Naudojant sudėtinęs ir Struktūrinės užklausas galime įterpti duomenis į kelias lenteles naudojant viena užklausa.

Nors ši užklausa gal ir atrodo sudėtinga tačiau nenaudojant sudėtinių ir Struktūrinės užklausų, šia užklausą butu tekę išskaidyti į kelias kitas užklausas.

Ši užklausa nors ir atrodo sudėtinga, bet atlieka keletą veiksmu ir padeda mums sujungti keletą užklausų į viena.

Kaip ir praeituose pavyzdžiuose buvo pastebėta, visos šios užklausos nors ir atrodo sudėtingai tačiau jos atlieka keletą veiksmų ir leidžia sukurti nors ir sudėtingas tačiau laika taupančias užklausas.

Pristačius sudėtines ir Struktūrinės užklausas išsiaiškinome kaip atrodo šių užklausų sintaksė ir sužinojome kaip rašyti efektyvesnes ir patogesnes užklausas.

  • Microsoft Word 141 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (977 žodžiai)
  • Kolegija
  • Petras
  • Sudėtinės ir struktūrinės užklausos
    10 - 1 balsai (-ų)
Sudėtinės ir struktūrinės užklausos. (2019 m. Spalio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/sudetines-ir-strukturines-uzklausos.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 07 d. 12:33
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo