Sudėtingos koordinacijos šakų sportininkų asmenybės kryptingumas ir pasitikėjimas savimi


Pasitikėjimas savimi. Sportininko pasitikėjimas savimi. Sudėtingos koordinacijos ir ciklinių šakų sportininkų kryptingumo ir pasitikėjimo savimi ypatumų nustatymas. Metodai. Dažniausiai jaudinasi. Linkę save Smerkti. Merginos dažniausiai jaudinasi. Priklausomybę nuo aplinkinių žmonių valios jaučia. Rezultatų aptarimas. Išvados. Uždaviniai.

Labai dažnai teigiama, kad tikėjimas savimi yrasėkmės raktas, o nepasitikėjimas — daugumosmūsų nesėkmių priežastis.

Sudėtingos koordinacijosir ciklinių šakų sportininkų kryptingumoir pasitikėjimo savimi ypatumų nustatymas.

Objektas — sportininkų tikslo siekimas ir pasitikėjimas savimi. Tyrimo tikslas — nustatyti sudėtingos koordinacijos ir ciklinių šakų sportininkų kryptingumo ir pasitikėjimo savimi ypatumus.

1. Nustatyti sportininkų tikslo siekimą kaip vieną iš asmenybės kryptingumo veiksnių asmeniniame gyvenime ir sportuojant 2. Nustatyti sportininkų pasitikėjimą savimi asmeniniame gyvenime ir sportuojant.

Egzistuoja skirtumas tarp tikslo siekimo ir pasitikėjimo savimi asmeniniame gyvenime ir sportuojant.

● Literatūros šaltinių analizė. ● Anketavimas. ● Testavimas. ● Matematinė statistika: apskaičiuotos procentinės reikšmės; pagal chi kvadrato kriterijų (χ2) ir jo laisvės laipsnių skaičių (df) buvo tikrinamos požymių ryšio tikimybės hipotezės (p); t-testu įvertintas atrankinių grupių skirtumo patikimumas (kontrolės lokuso įvertinimas).

Tyrimo metu buvo apklausti 12—14 metų sportininkų, (106 merginos ir 94 vaikinai) iš Kauno centro ir dailiojo čiuožimo sporto mokyklų (gimnastai, plaukikai ir dailiojo čiuožimo šakų sportininkai).

Daugiau nei pusė visų tiriamųjų niekada nesmerkia savęs tuomet, kai nesiseka (52%). Nustatytas patikimas rodiklių skirtumas (p < 0,01) šiuo klausimu tarp skirtingų šakų sportininkų: kai nesiseka, visada linkę save smerkti 59,4% dailiojo čiuožimo sportininkų, 39% gimnastų ir tik 21,2% plaukikų (χ2 = 61,62; df = 4.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 201 KB
  • 2013 m.
  • 20 puslapių (610 žodžiai)
  • Arturas
  • Sudėtingos koordinacijos šakų sportininkų asmenybės kryptingumas ir pasitikėjimas savimi
    10 - 4 balsai (-ų)
Sudėtingos koordinacijos šakų sportininkų asmenybės kryptingumas ir pasitikėjimas savimi. (2013 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/sudetingos-koordinacijos-saku-sportininku-asmenybes-kryptingumas-ir-pasitikejimas-savimi.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 06:22
×