Sugebėjimų ir intelekto tarpusavio ryšys


Sugebėjimų ir intelekto tarpusavio ryšys. Kiekvienas žmogus gimdamas į šį pasaulį atsineša tam tikras galimybes mąstyti, abstrahuoti ir spręsti. Tad šio darbo tikslas. išanalizuoti, susisteminti informacją ir pateikti išvadas apie. Sugebėjimai. Sugebėjimais vadiname - individualias asmenybės savybes. Sugebėjimai skirstomi į. Bendruosius -būtini bet kuriai veiklai. Sugebėjimus galima klasifikuoti ir pagal jų išlavėjimo lygį. Šiuo požiūriu skiriame. Sugebėjimų formavimas. Teoriškai sugebėjimų formavimo galimybės labai didelės. Sugebėjimai nėra atsiję nuo kitų asmenybės savybių. Sugebėjimai ir profecinio orientavimosi procesas. Intelektas. Intelekto sąvoka nėra iki galo aiški ir tyrinėtojams. Intelekto samprata. Intelekto teorijos. Genų ir aplinkos. Neabejotina, jog asmenybės raidai svarbu tiek paveldimumas, tiek aplinka. Intelektas ir gebėjimai. Patvirtindamas Terstono požiūrį. Ilinojaus universiteto profesorius. Išvados.


Sugebėjimai skirstomi į: Bendruosius -būtini bet kuriai veiklai. Tai teigiamos dėmesio atminties, mąstymo ypatybės ir kt. Šie sugebėjimai įeina į protinių sugebėjimų grupęSpecialiuosius -vadinami tokie sugebėjimai, kurie įgalina pasiekti gerų rezultatų tam tikroje konkrečioje veiklos srityje. Tai matematiniai, literatūriniai, kalbiniai, muzikiniai, artistiniai ir kt. sugebėjimai.

1) sugebėjimų užuomazgas, kaip prielaidą sugebėjimams lavėti; 2) daugiau ar mažiau būdingus visiems žmonėms sugebėjimus; 3) talentą, pasireiškiantį tik nedaugelio konkrečios veiklos atstovų tarpe ir pagaliau, 4) genialumą – išimtinius, daugiausius sugebėjimus, įgalinančius padaryti reikšmingus mokslo atradimus, sukurti meno šedevrus.

Sugebėjimų formavimasTeoriškai sugebėjimų formavimo galimybės labai didelės, dėl to, kad, kiekvieno individo sugebėjimų struktūrai esant kitokiai, stokojant įgimtų prielaidų tam tikriems sugebėjimams, labai dažnai juos galima suformuoti, remiantis kitais sugebėjimais.Be veiklos ir mokymosi neįmanomas jokių sugebėjimų susiformavimas ir išlavėjimas. Bene svarbiausia yra tai, ko žmogus mokomas ir ko jis pats mokosi. Nuo to priklauso, kokie sugebėjimai formuosis.

Profesinio orientavimo procese, kaip ir apskritai formuojant sugebėjimus, negalima jų atsieti nuo kitų asmenybės savybių. Čia ypač svarbus profesinis kryptingumas. Formuojant profesinį kryptingumą, esant aukštesniam profesinių interesų lygiui, neišvengiamai atsiskleidžia ir formuojasi atitinkami sugebėjimai.

IntelektasIntelekto sąvoka nėra iki galo aiški ir tyrinėtojams. Ir šiandien tebesvarstoma, kaip geriau apibrėžti intelektą.Intelektas – protas, pažintiniai žmogaus sugebėjimai, emociniai, socialiniai, sensoriniai gebėjimai bei įgūdžiai, individo gebėjimas operuoti vaizdais ir abstrakcijomis kalboje, skaičiuose, erdvėje irlaike.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 822 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (735 žodžiai)
  • Rūta
  • Sugebėjimų ir intelekto tarpusavio ryšys
    10 - 10 balsai (-ų)
Sugebėjimų ir intelekto tarpusavio ryšys. (2016 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/sugebejimu-ir-intelekto-tarpusavio-rysys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 16:56
×