Suicidas savižudybė skaidrės


Suicidas. Suicidas (savižudybė) - tai sąmoningas savo gyvenimo nutraukimas. Savižudybių tipai Tiesioginė – asmuo jaučia norą nužudyti arba žaloti save. Savižudybės etapai Mintys apie savižudybę  Mintys apie savižudybę  gali aplankyti tada. Ketinimas nusižudyti  Šiame etape žmogus ne tik pagalvoja apie mirtį. Bandymas nusižudyti (veiksmas)   Šis etapas yra trumpas ir jis prasideda apsisprendimu. Rizikos grupės Psichikos ligoniai Žmonės. Simptomai Grėsmingos mintys ir jausmai Mintys apie savižudybę. Signalai, atsispindintys elgesyje verksmingumas. Fizinės savijautos pakitimai nuovargis. Savižudybės grėsmę didinančios situacijos svaigalų vartojimas. Savižudybės grėsmę didinančios situacijos problemos darbe. Kaip elgtis su asmeniu, galvojančiu apie savižudybę  Išklausyti. Pagalba Krizių įveikimo centras (Vilnius. Pagalba Greičiausiai prieinama pagalba – tai emocinės paramos telefonai. Pagalba Jaunimo linija (budi savanoriai konsultantai).

Savižudybės etapai: Mintys apie savižudybę  Mintys apie savižudybę  gali aplankyti tada, kai žmonės yra pervargę nuo kankinančių emocijų, kylančių  dėl kokio nors traumuojančio įvykio. Tačiau, emocijoms atslūgus, nuovargiui praėjus, jie suvokia ir blaiviai įvertina problemą ir randa sprendimą. Žinoma, ne visiems žmonėms pasiseka lengvai susigrąžinti emocinį stabilumą. Gilios emocinės krizės atveju žmogus pereina į antrą savižudybės proceso etapą.

Rizikos grupės: Psichikos ligoniai; Žmonės, kurie jau mėgino žudytis; Seni žmonės (ypač vyresni nei 65 m., vieniši, ligoti); Jauni asmenys (15-34 m.); Nepagydomi, lėtinėmis ligomis sergantieji ligoniai; Krizinės situacijos šeimoje ir gyvenime; Asmenys turintys priklausomybių. .

Savižudybės grėsmę didinančios situacijos: svaigalų vartojimas; prieš tai įvykę gyvenimo lūžiai ar praradimai; savižudybė ar smurtas šeimos istorijoje; seksualinio fizinio ar psichologinio smurto patirtis; artimo žmogaus mirtis, skyrybos, ryšių su artimu žmogumi nutraukimas; nesėkmės moksle, neišlaikyti egzaminai;.

  • Sociologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 115 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (642 žodžiai)
  • Ernesta
  • Suicidas savižudybė skaidrės
    10 - 10 balsai (-ų)
Suicidas savižudybė skaidrės. (2015 m. Rugsėjo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/suicidas-savizudybe-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:19
×