Sukčiavimas baudžiamoji atsakomybė už sukčiavimą Lietuvos teismų praktikoje


Sukciavimas atsakomybe. Sukčiavimas teismų praktika. Teismų praktikoje sukčiavimo byla. Lat praktika dėl bausmes skyrimo sukčiavimo. Sukciavimas baudziamoji teise.

Įvadas. Sukčiavimo nusikalstamos veikos samprata. Sukčiavimo sudėties objektyvieji požymiai. Sukčiavimo objektas ir dalykas. Sukčiavimo objektyvioji pusė. Sukčiavimo padarymo būdas ir forma. Sukčiavimo padariniai bei turtinės žalos nustatymas. Sukčiavimo sudėties subjektyvieji požymiai. Sukčiavimo subjektas. Sukčiavimo subjektyvioji pusė. Bausmės ir jų skyrimas už sukčiavimą. Išvados ir rekomendacijos. Literatūra. Priedai. 1 priedas. Organizuotų PVM grobimų tyrimai ir į teismą perduotų baudžiamųjų bylų skaičius. 2 priedas. 2010 metais pirmosios instancijos teismuose išnagrinėtų baudžiamųjų bylų dėl PVM grobimo rezultatai. 3 priedas. Ikiteisminiai tymai dėl nusikalstamų veikų Europos Sąjungos finansų interesams.

Sukčiavimas – tai nusikalstama veika, už kurią numatyta baudžiamoji atsakomybė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodeso 182 straipsnyje. Pagal susiformavusią Lietuvos teismų praktiką sukčiavimu laikoma nusikalstama veika, kuri pasireiškia svetimo turto ar turtinės teisės įgijimu savo ar kitų naudai, turtinės prievolės panaikinimu ar jos išvengimu apgaule.

Sukčiavimas pasireiškia įvairiose srityse: neteisėtame pridėtinės vertės mokesčio susigrąžinime, Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos neteisėtame gavime, sudarant fiktyvias civilines sutartis ir pan. Tinkamas baudžiamojo įstatymo taikymas už sukčiavimą užima gan didelį vaidmenį Lietuvos biudžeto bei Europos Sąjungos finansų apsaugoje.

Baigiamojo darbo tikslas – išanalizuoti baudžiamąją atsakomybę už sukčiavimą Lietuvos teismų praktikoje.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 99 KB
  • 2013 m.
  • 47 puslapiai (13442 žodžiai)
  • Sukčiavimas baudžiamoji atsakomybė už sukčiavimą Lietuvos teismų praktikoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Sukčiavimas baudžiamoji atsakomybė už sukčiavimą Lietuvos teismų praktikoje. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/sukciavimas-baudziamoji-atsakomybe-uz-sukciavima-lietuvos-teismu-praktikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 08:43
×