Sunkio laukas


Sunkio laukas. Šiuolaikinį geodezinį pagrindą sudaro geodeziniai tinklai. Geodezinis pagrindas reikalingas darant topografines nuotraukas ir kitus žemės matavimo darbus. Matavimo informacinė sistema. Matavimo informacinė sistema – tai informacija. Naujas galimybes geodezijoje ir navigacijoje atveria nuolat veikiančios GPS stotys. Žemės padėties nustatymo struktūra. Geodezija yra žemės paviršiaus matavimo ir žemėlapių sudarymo mokslas. Palydovinės navigacijos taikomumas. Palydovinės navigacijos satelitai. Gravimetriniai tinklai. Gravimetrija yra geofizikos. Lietuvoje sunkio sistema priimta remiantis absoliučiaisiais matavimais trijuose gravimetriniuose punktuose( Petroškevičius. Informacija apie gravitacijos lauką svarbi atliekant naudingųjų iškasenų paiešką. Sunkio pagreičio prieaugių. Išvados. Kiekvienas žemės taškas atpažįstamas iš dviejų skaičių eilės vadinamos koordinatėmis.


Matavimo informacinė sistema – tai informacija, kuri gaunama, perduodama ar apdorojama apie vykstantį fizikinį procesą, o matavimo duomenys optimaliai panaudojami technologiniam ar kitam procesui valdyti. Geodezijoje GPNS imtuvais galima išmatuoti įvairius atstumus. Jie iš palydovų priima siunčiamus elektromagnetinius virpesius, kurie antenos bloke sustiprinami ir perduodami į signalų apdorojimo bloką.

Gravimetrija yra geofizikos mokslo šaka, tirianti svorio jėgos matavimų metodus bei Žemės plutos sudėtį iš svorio jėgos matavimo duomenų. Svorio jėgos matavimai yra absoliutūs ir reliatyvūs. Seniau svorio jėgai absoliučiai nustatyti buvo vartojama spyruoklinė svyruoklė, o naujesniais laikais vartojama apverčiamoji svyruoklė.

  • MS PowerPoint 14 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (637 žodžiai)
  • Kolegija
  • Daiva
  • Sunkio laukas
    10 - 3 balsai (-ų)
Sunkio laukas. (2018 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sunkio-laukas.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 19 d. 10:54
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema