Sunkiojo transporto plovykla


Verslo aprašymas. Verslo srities aprašyimas. Firmos tikslai. Prekė ir paslauga. Marketingas. Rinkos apžvalga. Transporto rinka. Sunkiojo transporto plovimo rinka. Konkurencijos analizė. Remimo strategija. Reklama. Spausdinta reklama. Internetinė reklama. Radijo reklama. Pardavimai. Pardavimo apimtys. Pardavimo segmentai. Nuolaidos. Vadyba. Valdymas ir personalas. Rizikos vertinimas. SSGG analizė. Rizikos eliminavimo ir mažinimo būdai. Finansai. Pradinės lėšos verslui. Finansavimo poreikiai ir šaltiniai. Balansas laikotarpio pradžiai. Banko kreditas ir jo grąžinimo sąlygos. Kredito grąžinimo sąlygos. Ilgalaikis turtas ir jo nusidėvėjimas. Darbuotojai ir jų darbo užmokestis. Darbuotojų atlyginimas. Savikainos kalkuliacija 2015 m. Paslaugų kainos nustatymas. 2016 m. Produktų savikainos analizė. 2016 – 2017 metų savikainos prognozė. 2015 m. pardavimo prognozė. Pardavimų prognozė 2016 – 2017 m. Veiklos sąnaudos 2015 m. Veiklos sąnaudos 2016 - 2017 m. Pelno (nuostolio) ataskaita 2015 m. Pelno (nuostolio) ataskaita 2016 – 2017 m.

 Vadovaudamasi savo ilgalaike patirtimi UAB "Rokauta" teikia  kokybiškas paslaugas:

krovinių vežimas tentinėmis puspriekabėmis ir refrižiaratoriais;

UAB „Rokauta“ šiuo metu turi 17 vilkikų su refrižeratoriais, 20 vilkikų su tentinėmis priekabomis ir 5 didelio krovumo savivarčius.

Šiuo metu įmonėje dirba 75 darbuotojai, jie kalba rusų, vokiečių, anglų kalbomis.

UAB „Rokauta“ būstinė yra įsikūrusi strategiškai patogioje vietoje, Rokiškio miesto pakraštyje, Pramonės rajone, į kurį patekti sunkiajam transportui nėra jokių apribojimų, kadangi nereikia važiuoti per miesto centrą, kur sunkvežimių eismas yra draudžiamas.

UAB „Rokauta“ turi nuosavas dirbtuves (dideli erdvūs garažai, pritaikyti sunkvežimiams), kuriose ir planuojama statyti automatinę sunkvežimių plovyklą. Dirbtuvės yra pakankamai didelės, taip pat prie jų yra erdvus kiemas, todėl įvažiuoti į dirbtuves yra patogu ir nėra gaištamas laikas. Čia įrengtą plovyklą būtų labai paprasta rasti, kadangi dirbtuvės yra netoli nuo kelio, pagrindinėje, Perkūno gatvėje.

Kadangi projektas įgyvendinamas ilgą laiką veikiančioje įmonėje, kuri jau turi plovyklai skirtas patalpas, pusę projektui įgyvendinti reikalingų lėšų bei nemažai potencialių klientų, projekto įgyvendinimas tampa daug paprastesnis. Įrengus plovyklą, įmonei reikės įdarbinti du papildomus darbuotojus – plovyklos operatorių ir jo asistentą.

Dar vienas privalumas – įmonė turi gerą įvaizdį, kadangi visuomet laiku atsiskaito su klientais. Taip pat per ilgą veikimo laiką įmonė susirado nemažai partnerių įvairiose srityse, todėl atsiranda galimybė prekes ar paslaugas įsigyti su tam tikromis nuolaidomis. Taip pat galimybė atsiskaityti ne iš karto, o, pavyzdžiui, mėnesio pabaigoje, arba per tam tikrą numatytą laikotarpį. Tai užtikrina, kad plovyklos veikimui nepritrūks apyvartinių lėšų.

Šiuo projektu ketinu įgyvendinti idėją jau 55 metus veikiančioje transporto įmonėje Rokiškyje įkurti sunkiasvorio transporto plovyklą, kuri būtų pajėgi aptarnauti ne tik bendrovės turimus sunkvežimius, bet ir kitų fizinių bei juridinių asmenų transportą, tokį kaip vilkikai, autobusai, mikroautobusai. Šio projekto finansinė prasmė yra įmonės transporto plovimo kaštų mažinimas ir papildomų pajamų generavimas iš sunkiasvorio transporto kokybiško plovimo paslaugų teikimo. Projekto pagrindinis tikslas yra remiantis realiomis prognozėmis pasiekti atsipirkimą per 3-4 metų laikotarpį ir užtikrinti pakankamą grąžą, kuri leistų įsitvirtinti rinkoje, plėsti veiklą ir ateityje didinti teikiamų paslaugų spektrą.

Idėjai pasiekti bus naudojamos kompanijos nuosavos ir skolintos lėšos, santykiu 50:50. Lėšos skiriamos plovyklos įsigijimui, gabenimui, įrengimui ir pradiniam apyvartiniam kapitalui, kuris bus naudojamas pradinių veiklos išlaidų dengimui. Šios išlaidos susideda iš atlyginimų, komunalinių mokesčių mokėjimo, produktų, reikalingų plovimo darbams atlikti, įsigijimui, bei kitų sąnaudų ir išlaidų dengimui. Privalumas tas, jog nereikės skirti lėšų patalpų įsigijimui ar jų nuomai, nes jos priklauso pačiai įmonei, kurioje šis projektas bus vykdomas. Įrangos atgabenimu, jos montavimu ir parengimu darbui pasirūpins bendrovė, iš kurios ši įranga bus perkama. Dėl aukščiau pateiktų priežasčių iki veiklos pradžios reikia atlikti šiuos veiksmus:

Išsikeltam projekto tikslui pasiekti, mano manymu, svarbiausia parduoti pakankamą kiekį paslaugų už tinkamą kainą. Prognozuodama projekto rezultatus rėmiausi prielaida, jog pardavimai kasmet turės tendenciją augti. Pirmųjų metų rezultatai daugiausia priklauso nuo pačiai įmonei bei įmonės partneriams teikiamų paslaugų. Taip buvo nuspręsta remiantis tuo, kad iš pradžių veiklos žinomumas bus ganėtinai menkas, o jam padidinti prireiks laiko. Dėl pastarojo reiškinio jau antraisiais metais prognozuoju pardavimų didėjimą, kuris yra paaiškinamas reklamavimosi priemonių (spausdinta, radijo, internetinė reklama) naudojimu. Žinoma, buvo atsižvelgta ir į transporto kiekį savivaldybėje, kurioje yra vykdoma veikla, bei transporto srautus per ją. Pasirinktos kainos taip pat daro įtaką tikslo pasiekimui. Dėl sąlyginai nedidelių sąnaudų ir mažos savikainos pasirinktos žemesnės nei daugelio konkurentų kainos. Sunkiajam transportui nuolat judant ir neretai turint kelis tos pačios paslaugos pasirinkimo variantus yra sprendžiama pagal priimtiniausią kainą. Taigi sėkmingas projekto tikslo pasiekimas yra sietinas su augančiais paslaugos pardavimais bei tikslinga kaina. Šie du faktoriai pasiekiami remiantis:

Pačios įmonės ir jos partnerių turimo sunkiasvorio transporto kiekiu bei augimo perspektyvomis;

Dideliu transporto srautu Rokiškio savivaldybėje;

Lėšomis, kurios skiriamos klientų pritraukimui ir paslaugos žinomumo didinimui;

Palankia kainodara ir mažomis sąnaudomis, suteikiančiomis konkurencinį pranašumą.

  • Microsoft Word 76 KB
  • 2015 m.
  • 35 puslapiai (6872 žodžiai)
  • Kolegija
  • Milda
  • Sunkiojo transporto plovykla
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Sunkiojo transporto plovykla. (2015 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/sunkiojo-transporto-plovykla.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 10:48
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo