Šunų panaudojimas


Įvadas. Teorinė dalis. Tarnybinių šunų veislės. Vokiečių aviganis. Belgų aviganis Malinua. Rytų Europos aviganis. Dobermanas. Akita Inu. Sportinių šunų veislės. Sibiro Haskis. Vipetas. Airių seteris. Dalmatinas. Grožio parodų šunų veislės. Maltos bišonai. Špicai. Šiurkščiaplaukis fokserjeras. Pudelis. Ganymo šunų veislės. Australų aviganis. Boseronas. Vokiečių aviganis. Boderkolis. Kolis. Tyrimas. Išvada. Literatūra.


Uždaviniai:1. Apibrėžti šunų panaudojimo sritis.2. Surasti ir išanalizuoti pasirinktų veislių pagrindines savybes. 3. Sukurti apklausą ir sužinoti respondentų žinias/nuomonę apie atrinktų šunų veisles ir jų panaudojimą.4. Apibendrinti mūsų bei respondentų nuomones/žinias ir pateikti išvadas

Šių dienų malinua standartas: nuo ryškiai rausvos iki raudonmedžio spalvos su juodais plauko galiukais, juoda kauke ir juodomis ausimis.Galva proporcinga kūnui, jos ilgis vienodas. Akys rudos, kuo tamsesnės, vidutinio dydžio, neiškilios ir negilios, migdolų formos. Žvilgsnis tiesus, drąsus ir gyvas- turi atrodyti smalsus ir intelektualus. Ausys trikampės, stamatrios, virš akių linijos, stačios, proporcingos galvos dydžiui. Kaklas apvalus, ilgokas, nenukaręs, palengva pereinantis į pečius. Kūnas galingas, bet ne sunkus. Ketera ryški, gerai išvystyta. Viršutinė kūno linija nuo keteros iki strėnų lygi, tiesi, ryški. Pilvas truputį įtrauktas. Uodega vidutinio ilgio, stora ties pagrindu, ramaus šuns ji turi būti nuleista, jos galiukas gali būti truputį užriestas ir siekti kulno sąnarį. Šuniui judant uodega kiek pakyla bet neturi pakilti virš nugaros linijos. Priekinės kojos ilgos, raumeningos, stiprios. Letenos suspaustos, ovalokos, pirštai stiprūs. Užpakalinės kojos galingos, bet ne sunkios, turi būti vienoje plokštumoje, kaip ir priekinės kojos.

PriežiūraBelgų aviganiai nereikalauja didelės priežiūros. Svarbu šunį šukuoti bent du kartus per savaitė, kad būtų pašalinti nereikalingi plaukai. Belgų aviganius pakanka maudyti tik 1 ar 2 kartus per metus, kad šuo neprarastų natūraliai išskiriamų alieju ir kailio žvilgėjimo. Šiems šunims būdingas aukštas aktyvumo lygis, todėl šuo turi gauti pakankamai fizinio krūvio, antraip namai gali būti apversi aukštyn kojom.

Tinkamumas tarnybai ir dresūraMalinua neišsiskiria nei ypatingais raumenimis, nei galinga išvaizda, tačiau jo gebėjimai sudėtingame darbe žavi ir didelia fizine galia, ir lankstumu, ir šuoliais. Ši belgų aviganio atmaina ganė avis, tarnavo armijoje ir policijoje, ieškojo narkotikų, padėjo žmonėms gelbėjimo darbuose po žemės drebėjimų ir snieo lavinų, saugojo namus ir neapsakomai ištikimai tarnavo savo šeimininkui. Ir šiandien malinua laikomas vienu sumaniausių tarnybinių šunų, nepaprastai norčių dirbti, labai protingu, puikiai bendraujančiu su šeimininku, lanksčiu, greitai išmokomu ir galinčiu atlikti viską, ką tik gali atlikti šuo. Šie šunys puikiai tinka policijai, armijai, bei pasienio tarnybom.

PriežiūraRytų Europos aviganiai nereikalauja didelės priežiūros. Svarbu šunį šukuoti bent du kartus per savaitė, kad būtų pašalinti nereikalingi plaukai. Rytų Europos aviganius pakanka maudyti tik 1 ar 2 kartus per metus, kad šuo neprarastų natūraliai išskiriamų alieju ir kailio žvilgėjimo. Šiems šunims būdingas aukštas aktyvumo lygis, todėl šuo turi gauti pakankamai fizinio krūvio, antraip namai gali būti apversi aukštyn kojom.

Tinkamumas tarnybai ir dresūraRytų Europos aviganiai naujas komandas perpranta gana greitai, ir jas vykdo noriai, tačiau svarbu tai, kad šuniui mokymas nebūtų pernelyg nuobodus. Rytų Europos aviganiui blogos oro sąlygos paprasčiausiai neegzistuoja – šeimininkai turėtų planuoti kasdienius ilgus pasivaikščiojimus, nepriklausomai nuo oro sąlygų. Kartais šios veislės šunys yra naudojami tempti roges ar talkininkauti medžioklėje.Šie šunys puikiai tinka tiek apsaugai, tiek šeimai, tiek policijoje ar kariuomenėjė.

  • Microsoft Word 532 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 37 puslapiai (7686 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Šunų panaudojimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Šunų panaudojimas. (2019 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/sunu-panaudojimas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 28 d. 11:27
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo