Šunų sporto klubas verslo planas


Santrauka. Verslo aprašymas. Verslo idėja. Įmonės apibūdinimas. Paslaugos aprašymas. Rinka. Rinkos apžvalga. Konkurencijos apžvalga. Marketingo planas. Paslaugų teikimo planas. Paslaugų teikimo procesas. Patalpos ir įrenginiai. Žaliavos, gamintojai ir tiekėjai. Valdymo personalas ir darbuotojai. Darbuotojai ir darbo užmokestis. Rizikos įvertinimas. Finansinis planas. Finansavimo šaltiniai. Prognozuojamo pelno (nuostolio) ataskaita. Prognozuojamas balansas. Ekonominiai rodikliai. Literatūra.

Verslo idėja. Kaip žmogui, taip ir šunims sportas yra ypač naudingas. Jis pagerina gyvūno fizinę, psichinę būklę ir savijautą – vysto šuns vikrumą, reakciją, greitį, stiprina gyvūno ir šeimininko tarpusavio santykius. Populiariausias pasaulyje ir Lietuvoje yra agility sportas šunims, skirtas tiek mėgėjams, tiek ir profesionalams. Agility sportas yra labai geras užsiėmimas, ugdantis kontaktą, paklusnumą, padedantis spręsti šuns asmenines elgesio problemas. Svarbiausia tai, kad sudaro galimybę teisingai auklėti savo augintinį, suprasti jo individualią psichologiją ir elgesio motyvaciją. Agility užsiėmimų ir bendrojo paklusnumo treniruočių metu yra pasiekiamas galutinis tikslas – bendravimas su šunimi tampa maksimaliai komfortiškas, šuo tampa socialiai orientuotas, o šeimininkas gali pasitikėti savo augintiniu bet kokioje gyvenimo situacijoje.

Metus sudaro 365 dienos ir kiekvieną jų šuo turi būti išvestas į lauką mažiausiai tris kartus, nesvarbu, kokie yra orai. Tačiau tiek Lietuvoje, tiek ir Tauragės rajone egzistuoja problema – pritaikytų ir įrengtų viešųjų gyvūnų vedžiojimo ir laisvalaikio su augintiniais praleidimo aikštelių, kas itin populiaru ir išplėtota užsienio šalyse, nėra. Kai kuriose Lietuvos miestuose veikia tik privačios šunų dresūros lauko aikštelės. Todėl problemos sprendimui yra planuojamas agility šunų sporto klubo įrengimas Tauragės mieste.

Agility yra universalus – tinka bet kokio amžiaus, veislės ir dydžio šunims. Agility sporto šunims esmė – šuns sportiniai užsiėmimai per įvairias kliūtis, trasas. Agility – tai visapusis šuns vystymas per žaidimą. Tai judrus sportas, reikalaujantis iš šuns ne tik fizinio, bet ir protinio darbo. Užsiėmimų metu yra taikoma teigiamo motyvavimo dresūros metodika - sportuodamas šuo dirba be pavadėlio, maisto, žaislų ar kitų paskatinimų, šuo savo noru atlieka pratimus ir komandas, nėra naudojama jokia prievarta. Sportinių užsiėmimų metu dirba ne tik šuo, bet ir jo šeimininkas, nes pastarajam reikia judėti ne ką mažiau už augintinį.

Kuriamo Tauragės agility šunų sporto klubo pagrindinis tikslas – organizuojant kokybišką laisvalaikį, mokyti šunų augintojus darnių santykių su savo augintiniais. Akcentuojamas ryšys tarp šuns ir jo šeimininko. Svarbiausia – abiems pusėms supratimas ir bendravimas be bausmių ir prievartos. Tauragės agility šunų sporto klubo šūkis – už harmoningus šuns ir žmogaus santykius!

Rinkos apžvalga. Kiekviena šunų sporto arba dresūros (treniruočių) mokykla Lietuvoje ir užsienyje turi savo kryptį: IPO, agility, obedience, ruošimas tarnybai ir kita. Šunų treniravimui ir dresūrai taikomos įvairios metodikos. Lietuvoje populiarus yra agility sportas šunims. Agility sportas sparčiai populiarėja dėl savo universalumo, nes trasose yra naudojamos įvairios kliūtys, pritaikytos įvairaus amžiaus ir aktyvumo, įvairių veislių, skirtingų fizinių galimybių šunims. Dažnai agility sportu užsiimantys šunys yra ruošiami šunų varžyboms. Norėdami turėti gerą augintinį, jo šeimininkai nuolat dirba, auklėja savo šunį. Kai kurie naudojasi profesionalų pagalba, todėl šalyje veikia ne viena šunų dresūros mokykla. Tenka pastebėti, kad vien dresūros šuniui nepakanka, jam reikia ir kokybiško užimtumo, fizinio ir protinio lavinimo, bendro laisvalaikio, bendravimo su šeimininku praleidimo. Tam puikiai tinka įvairūs sportiniai užsiėmimai lauke ir (arba) uždarose aikštelėse. Egzistuoja ir yra praktikuojama daug sportinių užsiėmimų šunims, tačiau dėl savo universalumo yra populiariausias agility sportas šunims. Todėl agility sportas šunims tampa savotiška mada ir puikiai atspindi teigiamos motyvacijos dresūros principus.

Rinkoje veikiančių įmonių, besispecializuojančių agility sporte šunims, nėra daug. Šunų dresūros mokyklos agility sportą integruoja į bendrą paslaugų paketą, kaip į kokybiško šuns šeimininko ir jo augintinio laisvalaikio praleidimo organizavimą. Išskirtinai agility šunų sporto plėtra Lietuvoje užsiima tik 3 įmonės, esančios Klaipėdoje, Šiauliuose ir Kaune. Tai yra tiesioginiai planuojamos vystyti veiklos Tauragėje konkurentai. Tokia situacija leidžia teigti, kad rinka nėra pripildyta, tačiau potencialių konkurentų yra pakankamai - bet kuri šunų dresavimu užsiimanti įmonė gali susidomėti ir pradėti specializuotis agility sporto srityje. IĮ Tauragės agility šunų sporto klubo pranašumai šioje rinkoje būtų tai, kad Tauragės regione nėra teikiama tokio tipo paslauga, o siūlomos paslaugos būtų teikiamos uždarose patalpose (Lietuvoje paprastai yra paplitusios lauko dresūros aikštelės). Tai sudaro sąlygas šunų sportu užsiimti ištisus metus, nepriklausomai nuo oro sąlygų. Kitas pranašumas – darbas ir veikla būtų vykdoma 5 dienas per savaitę, vidutiniškai po 8 val. per dieną ir ištisus metus. Rinkos analizė parodė, kad paprastai Lietuvoje veikiančios šunų dresūros įmonės paslaugas teikia tik vos po porą valandų 2-3 kartus per savaitę. Šaltuoju sezono metu paslaugos lauko aikštelėse neteikiamos. Tauragės agility šunų sporto klubo pagrindiniai vartotojai - kilmingų šunų ir neveislinių šunų šeimininkai bei jų augintiniai.

  • Verslas Verslo planas
  • Microsoft Word 2159 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (5962 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jurgita
  • Šunų sporto klubas verslo planas
    10 - 10 balsai (-ų)
Šunų sporto klubas verslo planas. (2015 m. Lapkričio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/sunu-sporto-klubas-verslo-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 21:50
×