Šuolių į aukštį iš vietos judesių tyrimas Nr. 2


Šuolių į aukštį iš vietos judesių programos su ir be grįžtamojo ryšio tyrimas. Aprūpinimas. Aritmetinis vidurkis. Stadartinis kvadratinis nuokrypis. Variacijos koeficiantas. Šuolių parametrų matuoklis. Lentelė duomenų pildymui. Tyrimo eiga- statistika. Standartinis kvadratinis nuokrypis.


Darbo tikslas- Ištirti šuolio į aukštį iš vietos judesių programos su ir be grįžtamojo ryšio priklausomybę po ekscentrinio-koncentrinio krūvio, tyrimą atliekant 10 % didžiausios šuolio aukščio vertės.

„Judesių atlikimo veiksmingumas priklauso ne tik nuo jį aktyvinančių veiksnių, bet ir nuo slopinančių, t.y. nuovargio...“(Skurvydas., 2007). Taigi tiriamosios šuolių veiksmingumas tyrimo pradžioje buvo didesnis, nes sutelkiami aktyvinantis veiksniai, o po fizinio krūvio pasireiškus nuovargiui, judesių veiksmingumas sumažėjo.

Mūsų centrinė nervų sistema (CNS) valdo valingus judesius atsižvelgdama į raumens mechanines savybes. CNS kiekvienu atveju ieško raumens būsenai ir mechanikai optimaliausio motorinių vienetų mobilizavimo kiekio ir impulsavimo dažnio. Dėl motorinės ir sensorinės žievės mes gebame sąmoningai atlikti judesius. Motorinių vienetų aktyvumui gali turėti įtakos įvairūs signalai, ateinantys iš periferijos t.y. iš receptorių, kurie esti raumenyse, sausgyslėse, sąnariuose ir odoje. Vieni signalai skatina, o kiti slopina judėjimo vienetų funkciją. Žmogus, jei deramai panaudoja tuos refleksus gali išugdyti žymiai didesnes raumenų pastangas.

Judesių programai reikia tam tikro bandymų skaičiaus, kad rezultatai būtų tikslesni.

Po krūvio be grįžtamojo ryšio rezultatai buvo prastesni, nes pasireiškė nuovargis.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (782 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Šuolių į aukštį iš vietos judesių tyrimas Nr. 2
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Šuolių į aukštį iš vietos judesių tyrimas Nr. 2. (2021 m. Kovo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/suoliu-i-auksti-is-vietos-judesiu-tyrimas-nr-2.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 00:43
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo