Suoliuko projektavimas ir gamyba


Turinys. Techninė užduotis. Santrauka. Įvadas. Dalykas. Tikslas Suprojektuoti ir pagaminti suoliuką. Uždaviniai. Nubraižyti darbo brėžinį. Parinkti tinkamas medžiagas ir įrankius. Atlikti darbą pagal technologinius reikalavimus. Technologijų programos kryptis / modulis / tematika. Technologinė ir bendrosios kompetencijos. (įrašomos šešios kompetencijos, vadovaujantis pasirinkta ugdymo / mokymo programa. Baigiamojo darbo tikslas. Reikalavimai baigiamojo darbo technologinėms ir konstrukcinėms ypatybėms. Projektavimas. Idėjos paieška, raktiniai žodžiai / sąvokos analogai, Technologiniai procesai ir rezultatai. Konstravimas. Technologiniai procesai. Skaičiavimai / ekonominis pagrindimas. Išvados. Informaciniai šaltiniai.


Suolas gaminamas iš 50 mm storio pušies. Suolo aukštis 430mm, plotis 250mm., o ilgis 1200mm. Suolo detalių gaminimui naudojau mokykloje esančias medžio apdirbimo stakles ir įrankius. Suolo kojos sujungiamos kojaryšiu, naudojant kaiščius. Suolo detalių suklijavimui naudoju klijus ,,Lipalas D3,,, kuris skirtas vidaus darbams. Suolo kojas prie viršaus tvirtinau medsraigčiais . Apdailai naudoju šlifavimo popierių P100 ir poliuretano – akrilo laką.

Gamindamas gaminį laikausi darbo su mechanizmais ir įrengimais taisyklių ir naudojuosi asmeninėmis darbų saugos priemonėmis.

Idėją gaminti suoliuką sugalvojau, nes manau, kad tai yra naudingas gaminys kiekvienuose namuose. Suoliukas lengvai eksploatuojamas, ekologiškas ir patogus.

Techninė užduotis – tai yra paskirta užduotis, kuriai atlikti reikalingi technologiniai procesai.

Internete išnagrinėjau daug visokiausių pavyzdžių ,bet mano manymu ekonomiškas ir išvaizdus yra paskutinis suoliukas ,todėl nusprendžiau gaminti tokį suoliuką.

Lakuojama tam, kad gaminys gautų blizgesį ir atrodytų visada gražiai

Formatinėmis pjovimo staklėmis pjaunama baldinė plokštė, bei medienos ruošiniai įvairia kryptimi.

4.Pjovimo aukštis su pjūklu kurio skersmuo 450 mm esant 90° kampui -155mm;

5.Pjovimo aukštis su pjūklu kurio skersmuo 450 mm esant 45° kampui -105mm;

Dirbant prie staklių reikia dėvėti spec. aprangą ir galvos apdangalą. Spec. apranga turi būti tvarkinga, nesuplyšusi, rankogaliai turi būti susegti sagomis ir negali būti platūs, kad dirbantis įrenginys neįtrauktų aprangos.

Batai su metaline pirštų apsauga, skirti dirbti medžio apdirbimo įmonėse ir statybos objektuose.

Gaminys susideda iš dviejų kojų, kojaryšio ir sėdimosios dalies. Sėdimajai daliai pritvirtinti naudojau medsraigčius, kojaryšį sujungti buvo naudojami iš medžio pagaminti spiacialūs pleištai, kojų detales suklijavau klijais.

Mano gaminį pagaminti kainuoja 12.24 Eur ,o lyginant su parduotuvės kaina būtų apie 25 Eur. Taigi manau kad gaminys yra tikrai ekonomiškas ir ekologiškas.

Technologijų mokyklinio brandos egzamino baigiamojo darbui pagaminau suolą. Darbą pradėjau nuo idėjos. Ieškojau informacijos, pavyzdžių. Vėliau braižiau brėžinį ir pradėjau darbą. Pirmiausia išsipjoviau visas reikalingas detales, jas apdirbau, atlikau apdailos darbus, surinkau detales į gaminį. Surinkus gaminį atlikau skaidrę medienos apdailą. Pagamintas suolas atitinka technologinės užduoties reikalavimus. Darbas pavyko itin gerai.

  • Microsoft Word 1860 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (1971 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Deividas
  • Suoliuko projektavimas ir gamyba
    10 - 2 balsai (-ų)
Suoliuko projektavimas ir gamyba . (2019 m. Vasario 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/suoliuko-projektavimas-ir-gamyba.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 15:14
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo