Suomija geografijos referatas


Suomija referatas. Referatas apie suomija. Referatai apie suomija. Suomija skaidrės. Referatas - suomija. Suomijos geografija. Suomijos geografija]. Suomija referatai. Suomijos referatas. Suomija halti kalnas.

Palyginkim suomija su lietuva. Mediena – svarbi suomijos žaliava. Suomiai ir jų daininga kalba. Suomių pirtys. Apie suomių tautinį charakterį. Miškas – didelis šios šalies turtas. Miškininkystė nuo seno yra vienas svarbiausių šalies verslų. Iš medienos suomiai gamina daug įvairių gaminių: rąstus, lentas, surenkamus namus, baldus, celiuliozę, kartoną, popierių, dirbtinį šilką, spiritą ir kt. Didelę dalį iš medienos pagamintos produkcijos suomiai eksportuoja į kitas šalis.

Patys suomiai savo šalį vadina suomi. Manoma, kad šio žodžio reikšmė – pelkių kraštas . Iš tikrųjųpelkių suomijoje yra daug, tačiau jos toli gražu neatspindi tikrojo šalies vardo. Tiesa, suomiją panašiai, kaip ir jie patys, vadina tiktai kaimynai estai ir baltai, tuo tarpu visi kiti, taip pat ir artimiausi kaimynai švedai bei rusai, suomsuomija - viena iš fenoskandijos šalių. Jos pietinius krantus skalauja suomijos, o vakarinius - botnijos įlankos vandenys. Plotu suomija didesnė už italiją ar didžiąją britaniją ir maždaug kartus — už Lietuvą; suomijos plotas yra 337 030 kv. Km. ¼ jos ploto yra už šiaurės poliaračio. Suomija - miškų ir ežerų, baltųjų naktų (vasarą) bei šiaurės pašvaisčių (žiemą) kraštas.

Krašto paviršiaus pamatą sudaro baltijos skydas, kurį daug kartų ardė eroziniai reiškiniai. Maždaug prieš mlrd. Metų susiformavusį jo pamatą sudaro daugiausia granitai ir gneisai. Jie daug kur iškyla į paviršių. Ledynai tų uolienų atplaišų atnešė ir į Lietuvą, paliko baltijos aukštumose. Dabartinį suomijos kraštovaizdį suformavo apledėjimas. Krašto pietuose ledynai ėmė tirpti prieš 11 000, o visai ištirpo prieš 000 metų. Suomijos paviršius, kadaise prislėgtas ledynų, dabar kyla (30—90 cm per 100 metų). Aukščiausias suomijos kalnas haltis (halti) yra 1328 m aukščio.

Tiek pat, kiek salų, suomija turi ir ežerų. Ir vieni, ir kiti geografiniai objektai skaičiuojami ne šimtais, o tūkstančiais. Ilgiausia suomijos upė kemis (kemi) teka iš rytų į vakarus ir įteka į botnijos įlanką. Tris ketvirtadalius suomijos teritorijos dengia miškai.

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 80 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (2877 žodžiai)
  • Suomija geografijos referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Suomija geografijos referatas. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/suomija-geografijos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:33
×