Suomijos biudžetas


Suomijos biudzetas. Biudžetas yra pats pagrindinis ir svarbiausias vyriausybės dokumentas. Yra trys pagrindiniai biudžeto sudarymo sistemos tikslai. Metinis. Per šiuos. Kovo mėn. Pavasario. Gegužės. Pagrindinis biudžeto proceso etapas. Parlamentinio biudžeto chronologija.


Diegti ir prižiūrėti bendrą fiskalinę drausmę (t. y. siekiant užtikrinti, kad vyriausybė neišleistų daugiau nei yra būtina, kad pasiektų šių kolektyvinės politikos tikslų);

Skirti ir (perskirstyti) išteklius pagal besikeičiančius vyriausybės prioritetus (pvz. išleisti tam, kas yra laikoma politiškai svarbiausia – lėšų paskirstymo efektyvumas);

Skatinti efektyvumą, atsižvelgiant į biudžeto išteklių naudojimą, pristatant programas ir paslaugas (pvz. skatinti veiklos efektyvumą).

Taip pat svarbu, kad šie pagrindiniai biudžeto tikslai būtų pasiekti skaidriu ir atskaitingu procesu. Parlamento vaidmuo yra labai svarbus šiuo atžvilgiu.

Suomija per pastarąjį dešimtmetį (1990-1999 m.) turėjo nepaprastą biudžeto patirtį. Suomijos viešieji finansai tradiciškai buvo gana subalansuoti. 1990 m. Suomija turėjo vieną žemiausių skolos lygių tarp EBPO šalių narių. Tada, 1990 m. pradžioje Suomijos ekonomika staigiai krito. Tai buvo ekonomikos burbulo sprogimo ir Sovietų Sąjungos rinkų žlugimo pasekmė. Pripažindama problemos rimtumą, Suomijos valdžios institucijos 1990 m. pradžioje pradėjo fiskalinio konsolidavimo programą. Priemonių serijoje išlaidos žymiai sumažėjo per visą laikotarpį.

Kaip dėl šių priemonių rezultato ir dėl stipraus ekonomikos augimo, Suomija pateiktame straipsnyje vėl mėgaujosi biudžeto pertekliumi. (1999 m.)

Minėtu laikotarpiu buvo vykdoma griežta biudžeto politika, siekiama išlaikyti valstybės išlaidas, palūkanų mokėjimus realiais dydžiais, buvo siekiama centrinės valdžios skolos santykio mažinimo daugiau kaip 50 proc.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (932 žodžiai)
  • Kolegija
  • A
  • Suomijos biudžetas
    10 - 2 balsai (-ų)
Suomijos biudžetas. (2017 m. Spalio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/suomijos-biudzetas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 23:28
×