Surdologija


Kas yra surdologas. Surdologija lt. Surdologija mokslas. Klausos tyrimo metodai.

Klausos sutrikimų samprata ir priežastys. Psichologinės, pedagoginės ir socialinės klausos sutrikimų pasekmės. Klausos sutrikimo (neprigirdėjimo, kurtumo) laipsnio ir klausos sutrikimo pobūdžio. Identifikavimas. Sutrikusios klausos vaikų grupės (klasifikavimas) pagal klausos būklę ir kalbos lygį. Klausos tyrimo metodai (subjektyvūs akumetriniai, audiometriniai; objektyvūs elgsena grįsta audiometrija, iššauktų potencialų audiometrija ir t. T). Sutrikusios klausos vaikų ugdymo formos ir institucijos. Sutrikusios klausos vaiko raidos struktūra. Kurčiųjų sakytinės kalbos išmokimo prielaidos sąlygos, ir sensorinis pagrindas. Kalbėjimo judesių skaitymas (skaitymas iš lūpų). Kurčiųjų tarimo mokymo apibūdinimas (logopedinio darbo specifika). Daktilinės kalbos apibūdinimas. Gestų apibūdinimas ir klasifikacijos. Lietuvių gestų kalbos apibūdinimas. Sutrikusios klausos vaikų ugdymo metodų analizė ir palyginimas. Sk asmenų ugdymo ir socializacijos koncepcijos analizė. Sk asmenų integruotas (inkliuzinis) ugdymas. Kurčiojo asmenybės charakteristika. Kurčiųjų identiteto raida. Kurčiojo pagrindiniai identiteto požymiai. Sk asmenų socialinės integracijos aspektai. Sk vaiko psichosocialinė situacija šeimoje.

Vaiko lavinimuisi didelę įtaką daro aplinka ir jį supantys žmonės. Priklausomai nuo to, kokioje šeimoje (kurčiųjų ar girdinčiųjų) klausos negalią turintis vaikas gimė, jis patenka į skirtingą psichosocialinę situaciją. Komforto prasme psichologiškai palankesnė erdvė yra šeimoje, kurioje yra daugiau kurčiųjų. Vaikų elgsena formuojama pagal tėvų nuostatas, kokiais kiti juos įsivaizduoja galint būti. Taigi, ir vaiko noras, gebėjimai mokytis labai priklauso nuo jį supančios aplinkos požiūrio į mokymąsi.

Pilnavertei vaiko raidai labai svarbu nuolatinis bendravimas su artimiausiais žmonėmis. Kurčiųjų kalbos ir pažinimo raida priklausys nuo to, kaip dažnai ir reguliariai vyks kurčio vaiko ir aplinkinių bendravimas, nesvarbu kokia kalba jis būtų – sakytine ar gestų.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2013 m.
  • 6 puslapiai (3691 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jovita
  • Surdologija
    10 - 3 balsai (-ų)
Surdologija. (2013 m. Birželio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/surdologija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 07:10
×